Roman Mikulec sa do popredia slovenskej politiky dostal až po tohtoročných voľbách, keď sa stal ministrom vnútra. Má však za sebou pôsobivú kariéru – v minulosti pôsobil ako šéf vojenského spravodajstva. Práve preto ho v minulosti obvinili zo sabotáže, neskôr obvinenie zmenili na neoprávnenú manipuláciu s dôvernými a vyhradenými informáciami. V roku 2018 nakoniec obvinenie stiahli.

Na verejných udalostiach sa Mikulec vyskytuje bezchybne nahodený. Neustále dokonalo upravené vlasy a  štýlový oblek sa stali jeho neoddeliteľnou súčasťou. Je však jeden kúsok, ktorý nosí mimoriadne rád. Je to pár hnedých topánok, ktoré nosí na väčšinu tlačových konferencií, no aj iných udalostí.

Keďže pri dámach je módne faux pas v prípade, ak majú len jeden pár topánok, zaujímalo nás to, ako je to pri pánoch. "V súvislosti s pánskou módou mi nepríde až taký prešľap, ak sú obuté viackrát tie isté topánky. Dôležité je, aby boli čisté, a aby nepôsobili zničene. A načo by sa nemalo zabúdať, aby farebne ladili s opaskom," prezradila štylistka Andrea Ziegler.

FOTO Mikulca v obľúbených topánkach nájdete v GALÉRII

Mohlo by vás zaujímať: