Ako bude oslavovať? Šéf rezortu financií má za sebou ťažký rok. Od marca minulého roka intenzívne riešil pandémiu nového koronavírusu ako predseda vlády SR. Za mnohé svoje kroky a rozhodnutia zožal ostrú kritiku, no aj pozitívne reakcie. Koronakríza politika určite vyčerpala. Aby toho nebolo málo, začiatkom marca sa po nákupe ruskej vakcíny Spuntik V rozpútala koaličná kríza. 

Matovič nezhody v koalícii nakoniec ustál a aj keď sa vzdal miesta predsedu vlády, prijal miesto ministra financií. Na novom poste je už niekoľko týždňov. Naďalej rieši očkovanie ruskou vakcínou, no najnovšie si vzal pod svoju gesciu aj podporu rodín.

Počas začiatku svojho narodeninového dňa mal Matovič, zdá sa, pomerne bežné ráno. Zo svojho rodinného domu v Trnave odišiel ešte pred deviatou. Pred jeho pozemkom ho čakala štátna limuzína, ktorá ministra odviezla zrejme do práce. Ochrankár sa ukázal ako pravý gentleman a ministrovi počas jeho veľkého dňa pri vstupe do auta podržal dvere. Ktovie, či mu aj zaprial všetko najlepšie k narodeninám. Jedna vec však na expremiérovi bola mimoriadne nezvyčajná. Aká? Zistíte v našej galérii.

FOTO MATOVČA NÁJDETE V GALÉRII

Prečítajte si tiež: