Pohotová cestovateľka zachytila Mariána Kotlebu na bratislavskom letisku pri odbavovaní a nástupe do lietadla, ktoré malo smerovať do Egypta. Sever Afriky sa pritom poslancovi počas dovolenkovej sezóny nehnusí, aj keď sa netají tým, že migrantov nemá rád.

Mimoriadne zaujímavý bol aj Kotlebov doprovod. V priestoroch letiska sa pohyboval v spoločnosti krásnej mladej ženy, s bohatými vlasmi a sexy dlhými nohami, ktorá bola oblečená v bielom tričku a kratučkých džínsoch. Identita tejto krásavice je zatiaľ neznáma, rozhodne to však nebola poslancova manželka Frederika (24). 

Budúci europoslanec za ĽSNS Milan Uhrík (34) potvrdil pre Plus Jeden Deň, že Kotleba letel do Egypta. „Áno išiel na dovolenku (do Egypta), to viem potvrdiť, ale je to čisto súkromná záležitosť a ako strana to nekomentujeme, každý má právo na súkromie.“ Vedel sa vyjadriť sa aj k neznámej krásavici: “Neviem ako sa volá, ale nejaká rodinná známa to je, to viem.“Hoci strana ĽSNS vystupuje proti imigrácii zo severnej Afriky, dovolenková destinácia mu nepríde divná. „Áno, sme proti imigrantom z Afriky, ale aj ja som bol na dovolenke v Egypte aj veľa mojich známych. Egypt je obľúbená destinácia pre mnohých Slovákov,“ povedal Uhrík.

Politológ Radoslav Štefančík nie je prekvapený cieľom oddychu predsedu ĽSNS. „Človeku by sa žiadalo povedať, že veď najobľúbenejším jedlom slovenských pravicových extrémistov je kebab, tak kde inde by mali smerovať kroky šéfa extrémistov, ak nie práve do moslimskej krajiny. Ale netreba sa tomu čudovať, politika extrémistov je v mnohých aspektoch schizofrenická a výber dovolenky predsedu ĽSNS je toho dôkazom,“ povedal Štefančík.