Minister si prijatie pozvania podľa jeho slov nesmierne váži. "Som presvedčený, že takéto stretnutia môžu prispieť k upevneniu zhody na základných zahraničnopolitických prioritách a ich efektívnej komunikácii voči partnerom vo svete i smerom k našej verejnosti doma," napísal Korčok na sociálnej sieti.

Rozprávali sa aj o Programovom vyhlásení vlády, ktoré vláda prijala a v najbližších dňoch ho má schváliť aj parlament. "Priority v oblasti zahraničnej a európskej politiky, ktoré boli definované už pri príprave rovnakého dokumentu pred rokom, zostávajú naďalej v platnosti a rovnako tak aj jedna z hlavných úloh a výziev. Je ňou posilnenie domáceho politického i spoločenského konsenzu o našom zahraničnopolitickom smerovaní a ukotvení v spoločenstve demokratických krajín," pokračoval Korčok.

Podľa šéfa diplomacie je jeho osobnou snahou docieliť, aby malo Slovensko jasný geopolitický kompas. "Som rád, že pani prezidentka, pán predseda Národnej rady a pán premiér počas dnešného stretnutia tento cieľ podporili a vyjadrili pripravenosť prispieť k realizácii našich zahraničnopolitických priorít," dodal.

OUTFIT ČAPUTOVEJ NÁJDETE V GALÉRII

Prečítajte si tiež: