Na Slovensko v utorok popoludní priletel minister zahraničných vecí Abdullah bin Zayed Al Nahyan (45). S našim šéfom diplomacie Miroslavom Lajčákom prebrali viacero pálčivých tém ako je migračná kríza v Európe či aktuálna téma izolácie Kataru.

Následne si to bohatý arabský šejk namieril aj na Bratislavský hrad, kde ho už čakal premiér Robert Fico spoločne s ministrom vnútra Robertom Kaliňákom. Po ich stretnutí sa však prítomní nestačili čudovať. Šéf arabskej diplomacie sa s podpredsedom našej vlády podobali ako vajce vajcu. Do očí bili viazanky oboch štátnikov. Politici si zvolili červenú farbu s potlačou bielych bodiek.

„Bolo to milé faux pas, na ktorom sme sa zasmiali. Nespomínam si, že by sa mi niečo podobné stalo v politickej kariére, ak neberiem do úvahy slovenské predsedníctvo, kde sme viacerí mali rovnaké predsednícke kravaty,“ zobral vec s humorom minister vnútra Kaliňák.

Odborníčka na módu Andrea Ziegler však výber oboch politikov veľmi neschvaľuje. "Červená farba môže mať dvojaký význam. Na jednej strane je to farba veľmi revolučná, symbolizujúca pokrokové myslenie, ale na strane druhej je to farba agresivity,“ vysvetľuje.

„Volila by som niečo neutrálnejšie v odtieňoch béžovej či šedej,“ odporúča do budúcnosti stylistka, podľa ktorej by to bolo estetickejšie.

Výber z Aktuálne a Šport24