Po boku premiéra Fica vídať Svetlanu Ficovú (52) len veľmi zriedkavo a výnimočne. Spoločenským udalostiam sa vyhýba a keď sa už na verejnosti s premiérom objaví, pôsobí smutne a strhane. Väčšinou z nej vyžaruje dojem, že si chce čo najskôr splniť povinnosť na tlačovej besede či spoločenskej udalosti a utiahnuť sa do svojho vlastného sveta. 

Robert Fico doplatil na svoju lásku: Pán premiér, čo tie škvrny?

VIDEO Robert Fico (51) predviedol v Hanoji svoje umelecké vlohy

Náhly kolaps Fica: Rodinná známa povedala, čo si o tom myslí!

Premiér je známy tým, že svoje súkromie si prísne stráži. Svetlana Ficová sa od začiatku politickej kariéry svojho muža drží v pozadí. Nesprevádza ho na zahraničných cestách ani na spoločenských udalostiach. Na verejnosti sa pár ukazuje len v prípadoch, keď je to už naozaj nevyhnutné. 

Naposledy takto unavene a nešťastne vyzerala na tlačovej besede, ktorú zvolal predseda parlamentu, aby vyvrátil obvinenia Igora Matoviča, ktorý tvrdil, že pár má peniaze na účte v zahraničí. Na tvári manželky premiéra je badať hotové utrpenie.  To sa však včera zmenilo. 

Foto: Ficova manželka Svetlana žiari šťastím. Premiér však za tým nie je
Zdroj: Július Dubravay

Svetlana Ficová sa v spoločnosti premiéra netvári nadšene. 
Zdroj: Július Dubravay

Z vysokoškolskej pedagogičky na slávnostnom vymenovávaní doslova vyžarovalo šťastie, radosť a spokojnosť. V akademickej oblasti dosiahla táto dáma absolútny vrchol. Patrí jej tiež prvenstvo v tom, že sa stala prvou profesorkou na Katedre občianskeho práva Univerzity Komenského v Bratislave.

Foto: Ficova manželka Svetlana žiari šťastím. Premiér však za tým nie je
Zdroj: Archív

Manželka Roberta Fica dosiahla úspech, z ktorého sa veľmi teší. Obvykle ju na verejnosti takúto spokojnú nevidieť.
Foto: Matej Jankovič

Robert Fico sa s manželkou zoznámil počas štúdia práva. V roku 1988 sa zosobášili a svadobnú cestu strávili na Malte, čo bolo za vtedajšieho režimu pomerne neobvyklé. Spoločne majú syna Michala, ktorý však nešiel v šľapajách svojich rodičov a pre štúdium si zvolil Ekonomickú univerzitu v Bratislave.