Zdražovanie cien potravín je témou, ktorú rieši nejedna domácnosť. Niet sa čo čudovať, inflácia rekordne stúpa a dotýka sa rozpočtu mnohých rodín. Zvýšili sa pritom ceny energií aj potravín.

Občania tlačia vládu, aby so zdražovaním bojovala a pomohla tak tým najzraniteľnejším. Už v januári pritom inflácia vystúpila na 8,4 %, do marca dokonca na 9,5 %. Podľa Eurostatu v sa v apríli vyšplhala dokonca na približne 10,9 %.

Zdražovanie tak je vidieť aj pri nákupe základných potravín. A šéf SNS si posvietil na jednu z najbežnejších - maslo. "Mnohí mi písali z rôznych pohnútok nech pozriem, čo stojí maslo v Londýne," napísal na sociálnej sieti. Kým v slovenských obchodoch sa cena masla vyšplhala na neuveriteľných takmer 3,90 eur, vo Veľkej Británii je neporovnateľne nižšia.

Koľko stojí maslo vo Veľkej Británii? Zistíte v našej GALÉRII

"O priemernom plate v Londýne asi písať nemusím. Samozrejme je tu drahé bývanie a cestovanie. Ale aj tak, ako je možné, že základné potraviny sú aj tu podstatne lacnejšie?," pýtal sa Danko na sociálnej sieti. Jedným dychom dodal, že zahraničné vlády hľadajú riešenia na boj s vysokými cenami.

Prečítajte si tiež: