Čaputová priniesla Zemanovi ako dar sadu čajov a med z prezidentskej záhrady. Na stretnutie mala podľa pravidiel nemocnice k dispozícii pol hodiny, napísal spravodajský web televízie Nova. Zeman môže prijímať hostí po tom, ako ho v pondelok premiestnili na lôžko dlhodobej starostlivosti.

FOTO Z NEMOCNICE NÁJDETE V GALÉRII <<

Čaputová odcestovala na návštevu Česka na pozvanie predsedu Senátu Parlamentu ČR Miloša Vystrčila. V predvečer Dňa boja za slobodu a demokraciu (17. 11.) si na pôde hornej komory českého parlamentu prevezme Striebornú medailu predsedu Senátu.

V Senáte sa má prezidentka stretnúť i s novou predsedníčkou Poslaneckej snemovne Parlamentu ČR Markétou Pekarovou Adamovou. Položením kytice k pamätníku na Národnej triede v Prahe si prezidentka pripomenie 32. výročie Nežnej revolúcie. Potom by mala odcestovať naspäť na Slovensko.

Zemana 10. októbra hospitalizovali na klinike intenzívnej medicíny ÚVN. Riaditeľ nemocnice a Zemanov ošetrujúci lekár médiám neskôr povedal, že dôvodom hospitalizácie prezidenta sú komplikácie sprevádzajúce jeho chronické ochorenie.

Ešte 4. novembra prezidenta preložili na bežné lôžkové oddelenie a 15. novembra na lôžko dlhodobej starostlivosti. Urobili tak predovšetkým s ohľadom na to, aby k hlave štátu mohli prichádzať návštevy, ktoré sú iné ako návštevy najbližších. V pondelok ho tam navštívil i odchádzajúci premiér ČR Andrej Babiš.