Dojímavé slová prezidentky

"Vojnové generácie za cenu nesmiernych obetí a nepredstaviteľného utrpenia zachránili svet. Naši dedovia a staré mamy, pradedovia a ich rovesníci a rovesníčky v Rusku, na Ukrajine, v Rumunsku a ďalších krajinách, ktorí oslobodzovali naše dediny a mestá, rovnako ako generácia mužov a žien vo Veľkej Británii, vo Francúzsku, v USA, v Kanade a ostatných krajinách protihitlerovskej koalície, našli v sebe toľko sily, odvahy a odhodlania, že so zbraňou v ruke bojovali za spravodlivú a posvätnú vec. Za toto im nikdy nebudeme môcť byť dostatočne vďační. Česť ich pamiatke!," uviedla prezidentka Zuzana Čaputová na sociálnej sieti.

Prezidentka si Deň víťazstva nad fašizmom pripomenula na Slavíne, kde je pochovaných 6 845 vojakov Červenej armády padlých pri oslobodzovaní Bratislavy. Počas pietnej spomienky opäť zahviezdila a ukázala sa v krásnych šatách!

Krásny outfit prezidentky nájdete v GALÉRII

O zhodnotenie outfitu, ktorý dnes prezidentka zvolila sme oslovili aj známu módnu stylistku Andreu Ziegler.

Hodnotenie outfitu známej stylistky nájdete v GALÉRII

Anketa
Páčia sa vám šaty, ktoré zvolila prezidentka Čaputová?

Nikdy nesmie byť samozrejmosťou, že žijeme v slobode a mieri

Nikdy nesmie byť samozrejmosťou to, že žijeme v slobode a mieri. Prezidentka SR Zuzana Čaputová to uviedla pri príležitosti sobotného Dňa víťazstva nad fašizmom. Vyzdvihla, že príslušníci sovietskej, rumunskej armády a ďalších spojeneckých vojsk, ale aj československého odboja svojou odvahou a hrdinskými činmi prispeli k tomu, že žijeme v slobodnej krajine.

Ukončenie druhej svetovej vojny si pripomenula na bratislavskom Slavíne spolu s predsedom Národnej rady SR Borisom Kollárom (Sme rodina) a ďalšími predstaviteľmi štátu.