Jeden zo zakladateľov Smeru Flašík vypovedal na policajnom prezídiu pred niekoľkými týždňami. „Ohľadom tej vymyslenej zmluvy? Áno, to som bol,“ potvrdil výsluch Flašík.

Vyšetrovateľovi vraj len zopakoval, že zmluva Smeru s podnikateľom Ľubomírom Blaškom, ako aj nahrávka s údajným Ficovým hlasom sú vymyslené. „Nezmysel, blbosť, vymyslená politická hra,“ vyhlásil Flašík. Vypočúvanie netrvalo dlhšie ako polhodinu a policajti boli podľa Flašíkových slov korektní.

Peniaze rieši protikorupčný úrad

Podľa zverejnenej zmluvy v médiách sa mal Flašík pred voľbami v roku 2002 dohodnúť s veľkopodnikateľom Ľubomírom Blaškom, že ak sa Smer dostane do vlády, Blaškovi ľudia obsadia vplyvné funkcie v štátnych podnikoch. Za to mala strana od mecenáša zinkasovať 32 miliónov korún (1,1 milióna eur) na volebnú kampaň.

V kauze podozrivého financovania Smeru figuruje aj nahrávka, na ktorej hlas podobný Ficovmu hovorí, že od utajených sponzorov zohnal ďalších najmenej 75 miliónov korún (2,5 milióna eur). „Vecou sa zaoberá Úrad boja proti korupcii a prebieha dopĺňanie trestného oznámenia,“ informovala hovorkyňa policajného prezídia Andrea Dobiášová.