Premiér tvrdí, že na rozdiel od pána prezidenta mu nie je jedno aký bol motív zavraždenia dvoch mladých ľudí. Šokovali ho slová, že aj keby išlo o náhodný motív reflektuje to stav spoločnosti.

Vyhlásenie Róberta Fica
Vyhlásenie Róberta Fica
VLADO BENKO JR.

Priemiér Robert Fico nesúhlasí s tým, čo prezident v tejto súvislosti povedal. Vyjadril sa aj k návrhu prezidenta o rekonštrukcii vlády.

Podľa premiéra je to popretím výsledkov demokratických parlamentných volieb z roku 2016.

Vyšetrovanie vraždy novinára Jána Kuciaka a jeho partnerky Martiny Kušnírovej je najmasovejším vyšetrovaním v dejinách moderného Slovenska.

Počas mimoriadneho vystúpenia v RTVS to v nedeľu uviedol premiér Robert Fico (Smer-SD). Podľa jeho slov ide o skúšku, ktorá naplno odhalí vnútornú silu štátu, jeho vyšetrovacích orgánov, politikov, ako aj verejnosti nedať šancu uniknúť tým, ktorí tento čin spáchali.

Fico je presvedčený, že akékoľvek politické konzekvencie možno vyvodzovať až potom, čo bude známa podstata tohto brutálneho činu. Z hľadiska budovania štátu ho mrzí, že "existujú politické hlasy, ktoré úzke mocenské ciele stavajú nad snahu vysporiadať sa s páchateľmi".

"Oni už páchateľa nehľadajú, oni ho už majú. A bez ohľadu na vyšetrovaciu realitu pracujú s negatívnou emóciou. Negativizmus však v tejto ťažkej chvíli krajine určite nepomôže," zdôraznil Fico.

S mimoriadnymi prejavmi mali v RTVS v nedeľu na Jednotke po večerných správach vystúpiť všetci traja najvyšší ústavní činitelia. Prezident SR Andrej Kiska a predseda Národnej rady SR Andrej Danko (SNS) prejavy vo verejnoprávnej televízii napokon odvolali. Odvysielali sa ich vyhlásenia, ktoré mali pre médiá v nedeľu poobede.