Mimoriadna schôdza Národnej rady k odvolávaniu ministra vnútra je na programe najbližší utorok. Smer chce Mikulca odvolávať v súvislosti s podozreniami o manipulovaní vyšetrovania viacerých káuz istou skupinou v rámci silových zložiek. Pochybnosti mali vyplynúť zo správy Slovenskej informačnej služby (SIS).

Fico chce na tejto schôdzi prečítať dokonca správu SIS, ktorú mal poslancom predniesť predseda parlamentu Boris Kollár na mimoriadnej schôdzi v neverejnom režime a ktorá sa týkala stretnutia špičiek štátu v budove SIS.

TU si pozrite záznam z brífingu Smeru s názvom „Mikulec má smolu, že ľudia sa nedajú skartovať ako dokumenty“:

„Ministrom je človek, ktorý keď zistil, že bývalí policajní funkcionári začínajú hovoriť o pomeroch v polícii, tak dopadli veľmi zle. Gašpar podal trestné oznámenie a dopadol zle. Lučanský chcel hovoriť, ale žiaľ kvôli tragickej udalosti sa k tomu nedostal,“ povedal Fico. Šéf Smeru spomenul aj Vladimíra Pčolinského, Branislava Zuriana, Jána Kaľavského a Adriána Szabóa, ktorí mali poukazovať na pomery v polícii, no skončili obvinení. 

Fico tvrdí, že vojenské spravodajstvo, v ktorom bol v roku 2004 Mikulec riaditeľ kancelárie, podpísalo zmluvu s bezpečnostnou službou, ktorú vlastnil jeho otec. Štát mal za 4 roky zaplatiť firme Mipol údajne patriacej Mikulcovmu otcovi 2,5 milióna eur. V roku 2010 až 2012, kedy bol Mikulec šéfom vojenského spravodajstva vraj VSS vyplatila strážnej službe AEGIS EU 142-tisíc eur. V nej zas vraj figuroval Mikulcov brat ako výkonný riaditeľ.

Šéf Smeru Robert Fico tvrdí, že Roman Mikulec skartoval dokumenty, ktoré by ho mohli zdiskreditovať.
Zdroj: Facebook / Smer

V roku 2012 mala vtedajšia premiérka a zastupujúca ministerka obrany Iveta Radičová vydať rozkaz, aby dokument o nezákonnom nakladaní s majetkom podstúpil ministrovi vnútra Danielovi Lipšicovi. „Mikulec to neurobil. 1. marca 2012 Mikulec nariadil skartáciu dokumentu,“ povedal Fico.

V súvislosti s obvineniami zo strany Roberta Fica sme oslovili aj opačnú stranu a síce ministra Mikulca. Správu budeme následne aktualizovať.

Všetky dokumenty o ktoré sa opiera strana Smer nájdete v galérii.