Ladislav Bašternák prišiel v kauze odvedenia dane a poistného nielen o slobodu ale aj majetok, ktorý prepadol do rúk štátu. Kontroverzný podnikateľ však stihol previesť väčšinu hodnotného majetku na príbuzných. V prospech štátu tak prepadne len byt, v ktorom býva expremiér Robert Fico.

Ladislav Bašternák
Ladislav Bašternák
Zdroj: TASR

Ten už dlhé roky hovorí, že sa z bytu plánuje odsťahovať, ale vraj nie je to také jednoduché. Jeho posledné vyhlásenie ohľadom jeho bývania odznelo koncom mája. „Počkám si na rozhodnutie správcu konkurznej podstaty," povedal s tým, že s ním bude komunikovať.

V Bonaparte u Fica bude deň otvorených dverí
V Bonaparte u Fica bude deň otvorených dverí
Zdroj: koláž jb

Hovoriť by mali spolu aj o tom, že v byte sa budú konať dve kolá obhliadok. Ak by to Fico odmietol, mohol by podľa zákona o dražbách čeliť žalobe.

„Byt by sa v takom prípade ohodnotil len na základe dostupných údajov, ale nájomca by zodpovedal za prípadnú škodu spôsobenú porušením tejto povinnosti,“ povedal právnik Peter Kubina pre týždenník TREND. Dodáva, že nárok na náhradu škody by mohol v tomto prípade uplatniť konkurzný správca alebo štát.

Správca bude mať v rukách, kto všetko môže vstúpiť do Ficovho dlhoročného bývania. Zákon o dražbách hovorí, že to môžu byť len účastníci dražby, ktorí zložili dražobnú zábezpeku.