Iba sedemnásťročného Adama Sýkoru, ktorý hráva hokej v Nitre, čaká teda cesta domov. V Ratkovciach už na neho netrpezlivo čaká jeho otec, hokejový tréner Roman, mama Adriana a mladšia sestra Sofia.

FOTO ADAMOVEJ RODINY NÁJDETE TU >>>

"Chalani predviedli vynikajúci výkon, hrali výborne," netajila radosť Adamova mama Adriana. "Dnešný zápas sme ešte nestihli osláviť, sledovali sme ho doma všetci traja, ale určite si spoločne pripijeme na pôsobenie nášho tímu v šampionáte, tešíme sa," netajila radosť ešte včera večer krátko po zápase.

Adam so svojou maminou Adrianou
Zdroj: RS, instagram

Adriana Sýkorová prezradila, že Adam pochádza zo športovej rodiny, jeho otec Roman je trénerom hokejovej reprezentácie do 17 rokov. Ona sama sa venovala atletike a neskôr fitness, keď však prišli rodinné starosti, šport musel ísť trocha bokom.

"Samozrejme, starám sa o svoje telo, cvičím, behám, ale všetok svoj čas venujem deťom," povedala nám. "Adam začal chodiť na štadión už ako dva a pol ročný, chodila som s ním na zápasy, podporovala ho, bola to aj naša veľká obeta. Šport je súčasťou nášho každodenného života."

Adama, ktorý v Nitre študuje športový manažment na Strednej športovej škole, doma čaká aj mladšia sestra Sofia, ktorá študuje v Bratislave na tanečnom konzervatóriu.

Či si však rodina mladého hokejistu užije, je otázne. "O Adama je veľký záujem aj v zámorí, onedlho sa chystá do USA, kde bude prebiehať NHL combine*," prezradila nám mama Adriana. "Takže uvidíme, čo bude ďalej," uzavrela.

*NHL Scouting combine: predtým, než si zámorské kluby vyberú hráča v drafte, môžu si ho preveriť na NHL Scouting Combine, ktoré pozostáva z fyzických testov a osobných pohovorov s hráčmi.

Prečítajte si tiež: