Fedor Flašík považuje Mariana Kočnera stále za svojho kamaráta. Podľa jeho slov uvidí, ako dopadne súd, no to, že by sa obvinenia týkajúce sa vraždy Jána Kuciaka potvrdili, si nevie predstaviť. Podľa jeho slov mu uniká Kočnerov motív. Povedal to v rozhovore pre portál sme.sk.

Flašík Mariana Kočnera registroval ešte za minulého režimu, v čase kedy bol podľa neho ešte študentom. Neskôr na seba narazili cez Televíziu Markíza, keď sa Flašík uchádzal o jej licenciu. Spoznali sa ale až v roku 2004 na Donovaloch, kde aj strávili niekoľko spoločných Silvestrov.

Kočner a mečiarizmus

V 90. rokoch sa Flašík a Kočner stretli na opačných stranách. Zatiaľ čo on robil kampane pre Vladimíra Mečiara, Kočner pomáhal vtedajšiemu novinárovi Petrovi Tóthovi. Flašík si spomína, že v tých časoch Kočnera zaregistroval v kauze Technopol, keď im vtedajší prezident Kováč udelil milosti. “Dodnes tvrdím, že keby mu tento bojovník za spravodlivosť a etalón najväčšej cnosti na Slovensku neudelil milosť, Kočner nie je,”povedal Flašík. “Kováč bol pre neho redbull, on mu dal krídla. Ak chcel v tom období vstúpiť do ekonomických či mafiánskych kruhov, ktoré vznikali, mohla mu otvoriť dvere milosť udelená prezidentom, ktorú využíval alebo zneužíval ako symbol kontaktov na najvyššie kruhy. Práve vtedy sa formovali mafiáni a privatizéri,” dodal.

Flašík robil v minulosti reklamnú kampaň pre HZDS.
Flašík robil v minulosti reklamnú kampaň pre HZDS.
Zdroj: archív

O svojej práci na kampani pre Mečiarovu HZDS tvrdí, že v tom čase nemal žiadne prednostné postavenie. Mečiara podľa jeho slov videl  dokopy desaťkrát v živote, pričom peniaze, ktoré na kampani zarobil, “čestne odmakal”.“Chalani z jednej agentúry mi zavolali, že dostali ponuku na kampaň HZDS, ale že ju nevedia urobiť a či by som to pre nich nespravil. Tak som vytvoril za mesiac celý koncept vrátane pesničky Vivat Slovakia,” opísal Flašík.

Prečítajte si pokračovanie na ďalšej strane >>>