Ficovi sa celé jeho obvinenie nepozdáva. Od samého začiatku tvrdí, že neurobil nič protiprávne. Dnes denníku Pravda prezradil, že podal voči obvineniu sťažnosť. Okrem toho plánuje namietať aj prokurátora špeciálnej prokuratúry Tomáša Honza. Ten dal podnet na NAKA, na preverenie Ficovho videa, pre ktoré je teraz obvinený.

NAKA obvinila bývalého premiéra z trestného činu hanobenia národa, rasy a presvedčenia, podnecovanie k národnostnej, rasovej a etnickej nenávisti v súbehu s trestným činom schvaľovania trestného činu. V prípade ho zastupuje exminister vnútra Robert Kaliňák.

Najzaujímavejšie je, že aj za jeho obvinením vidí filantropa Georgea Sorosa. Ten podľa Fica finančne podporoval aj masové protesty po vražde Jána Kuciaka (†27) a Martiny Kušnírovej (†27). „Dal som si preveriť informácie o prokurátorovi Tomášovi Honzovi, ktoré zverejnil Ľuboš Blaha, a tie sú pravdivé. Prokurátor Honza je úplne blízko bratislavskej kaviarne, Sorosovi, všetkým týmto ľuďom,“ myslí si Fico.

Ešte zaujímavejšie je, že o jeho sťažnosti môže rozhodovať špeciálny prokurátor s ešte špeciálnejším skóre Dušan Kováčik. Ten doteraz dozoroval 61 prípadov a nepodal ani jednu obžalobu. Aj o Ficovi už raz rozhodoval. Vtedy Kováčik zastavil trestné stíhanie v súvislosti s nahrávkou, na ktorej hlas podobný Ficovi hovoril o zabezpečení peňazí vlastnou hlavou na financovanie Smeru.