Na dnešnom rokovaní vlády bol jedným z bodov aj „Návrh na odvolanie a vymenovanie zástupcov Slovenskej republiky do Rady guvernérov v medzinárodných finančných inštitúciách“. Ide o posty guvernéra Európskej banky pre obnovu a rozvoj, guvernéra Európskej investičnej banky, guvernéra v skupine Svetovej banky a guvernéra Medzinárodnej investičnej banky. Do všetkých funkcií bol vymenovaný Matovič.

Spomínané funkcie doteraz zastával bývalý minister financií a dnes premiér Eduard Heger. Po prerozdelení postov vo vláde je tomu po dnešku inak. „V súvislosti s vymenovaním Igora Matoviča do funkcie podpredsedu vlády a ministra financií Slovenskej republiky s účinnosťou od 1. apríla 2021 je potrebné aktualizovať zastúpenie Slovenskej republiky na uvedených pozíciách,“ píše sa v predkladacej správe k uzneseniu vlády.

Matovič sa tak už pravdepodobne bude naplno venovať iba svojmu rezortu. Predkladateľom návrhu je totiž on sám. Naviac, návrh na odvolanie a vymenovanie zástupcov Slovenskej republiky do Rady guvernérov v medzinárodných finančných inštitúciách sa predložil na rokovanie vlády bez rozporov.

Prečítajte si tiež: