„Dostal som ponuky ísť pomôcť ako dobrovoľník lekár do Atén k utečencom,“ povedal krátko po voľbách, po ktorých sa z KDH nečakane stala mimoparlamentná strana. Vtedy zrejme netušil, že to bude beh na poriadne dlhú trať. Proces totiž nie je v zmysle, že si zbalí kufor a zamieri do Grécka. „Ide o presťahovanie celej nemocnice,“ uviedol, pričom všetko má komplikovať množstvo potrebných povolení. Prečo teda bývalý minister stále sedí doma na zadku?

Exminister Uhliarik zvažuje zaujímavú ponuku: Bude liečiť utečencov?

Uhliarik: Vzdelávanie psychológov má byť doplnené o ďalšie

Fica zaskočili v priamom prenose: Pozrite, čo na neho Figeľ vytiahol

Migranti na pomoc bývalého ministra zdravotníctva ešte musia počkať.
Zdroj: TASR

Migranti na pomoc bývalého ministra zdravotníctva ešte musia počkať.
Foto: tasr

„Ministerstvo zahraničných vecí, ministerstvo vnútra a miestne úrady vám musia vydať napríklad aj povolenie, aby ste mohli poskytovať ľuďom lieky,“ priblížil s tým, že stále nevie, ako organizátori s vybavovaním povolení pokročili. „Nehovoril som s nimi od leta,“ prezradil krajský predseda KDH, ktorý priznal, že je v súčasnosti bez práce.

Ako lekár chcel Uhliarik pomáhať v utečeneckom tábore.
Zdroj: TASR

Ako lekár chcel Uhliarik pomáhať v utečeneckom tábore.
Foto: tasr

„Všetku svoju energiu vkladám do reštartu strany,“ uviedol. Nádejí, že do Atén skutočne vycestuje, sa však nevzdal. Hoci skôr ako na budúcu jar to nevidí. V zime podľa neho asi nebude potrebný, keďže v tomto ročnom období nezvykne prichádzať do Európy veľké množstvo utečencov, ktorých počet sa už beztak znížil dohodou Európskej únie s Tureckom.