Na rozdiel od posledného mediálneho výstupu sa k Pellegriniho novej strane pridali aj nové mladé tváre. „Nie sú to nejakí neznámi ľudia, my sme s nimi úzko spolupracovali. Som rád, že našli chuť, ambíciu a ochotu pre slovenskú sociálnu demokraciu niečo spraviť,“ vysvetľoval Pellegrini. Dodal, že jeho nová strana kombinuje dlhoročné skúsenosti jej zakladateľov s „mladíckou dravosťou“ a ľuďmi z regiónov.

Jeho nová strana ponesie názov Hlas – sociálna demokracia. Pellegrini musel ešte v pondelok pred novinármi obraňovať jej názov, na politickej scéne totiž vystupovalo viacero politických subjektov, ktoré mali slovo Hlas vo svojom názve. Politológ Miroslav Řádek však v názve jeho strany vidí iný problém. „V názve politickej strany pána Pellegriniho cítiť málo politického marketingu. Hlas sa mi zdá ako prvoplánový nápad, ktorý je pre voliča málo nápaditý a povie mu veľmi málo,“skritizoval ho Řádek. Politológ Radoslav Štefančík však na rozdiel od neho hovorí, že názov strany nie je až taký dôležitý. „Hlavné je to, aby si volič vedel konkrétnu stranu stotožniť s tvárou pána Pellegriniho,“vysvetlil.

Počas Pellegriniho výstupu padla reč aj na spoluprácu s inými politickými stranami. Šéf budúcej politickej strany Hlas o nej spočiatku hovoril opatrne, no nakoniec začal otvorene skloňovať meno Tomáša Druckera. Ten povedal, že rokovania o spolupráci začnú až po oficiálnom vzniku Hlasu, teda najskôr v septembri. „Sme pripravení na spoluprácu s každým, kto vyznáva rovnaké alebo podobné hodnoty ako my. Petra Pellegriniho vnímam ako šikovného a pracovitého politika, ktorý má v politike svoje miesto,“prezradil Drucker pre Plus JEDEN DEŇ.

Otvorene priznal, že majú „korektný a priateľský vzťah“ a obe ich strany majú vo svojej rétorike veľké prieniky. „Je však dôležité, aby to nebol iba Smer číslo 2, pretože Dobrá voľba už pred parlamentnými voľbami otvorene vylúčila spoluprácu s ĽSNS, ako aj so Smerom. Smer už dávno stratil schopnosť presadzovať skutočné sociálnodemokratické opatrenia a, žiaľ, namiesto systémových zmien sa sústredil najmä na povrchné rozdávanie peňazí,“ dodal.

Obaja politológovia sa zhodujú v tom, že spolupráca Pellegriniho s Druckerom sa dala predpokladať. Už pred parlamentnými voľbami sa totiž hovorilo o tom, že ak by sa Pellegrini nestal volebnou jednotkou Smeru, zo strany by odišiel práve do Druckerovej Dobrej voľby. „Vzhľadom na to, že pán Drucker je mimo parlamentu, sa očakáva, že pán Pellegrini bude hľadať nových ľudí nielen z prostredia bývalého Smeru, ale aj nové tváre. Je to preto, aby jeho nová strana nebola vnímaná ako Smer v druhom vydaní,“ povedal Štefančík. Řádek prípadnú spoluprácu hodnotí otvorene pozitívne. „Je to dobrá voľba. Obe strany k sebe majú ideovo blízko,“zhodnotil.

Názor politického marketéra na založenie novej strany si prečítajte na ďalšej strane