Doposiaľ roky neohrozená strana Smer-SD zaznamenala v prieskumoch zverejnených tesne pred začatím volebného moratória značný pokles. To sa snažili jej čelní predstavitelia napraviť všade, kde to bolo možné. Ideálnym priestorom na čosi také sú televízne debaty, ktorých je za posledné obdobie na televíznych obrazovkách ako húb po daždi. Jedna z nich sa konala aj túto nedeľu a mali sa v nej stretnúť lídri všetkých súčasných parlamentných strán.

 

To sa napokon podarilo splniť, no s jednou výnimkou. Svoju neprítomnosť ospravedlnil Peter Pellegrini, ktorý v noci predtým skončil v nemocnici s akútnou infekciou horných dýchacích ciest. „Milí priatelia, ako vidíte, v najnevhodnejšej chvíli ma zradilo zdravie. Už posledné dva týždne som sa trápil s rozsiahlou infekciou, no snažil som sa napriek tomu v tejto hektickej dobe ďalej pracovať. V piatok som ešte absolvoval rýchlu cestu do Bruselu na dôležité rokovanie k rozpočtu Európskej únie. Žiaľ, všetko si to vypýtalo svoju daň a odvčera večera som hospitalizovaný v bratislavskej nemocnici. Ďakujem lekárom i sestričkám, ktorí sa o mňa postarali, a verím, že sa čím skôr budem môcť vrátiť k svojej práci pre Slovensko,” uviedol Pellegrini prostredníctvom sociálnej siete, kde zverejnil aj fotografiu priamo z nemocnice.

Peter Pellegrini v nemocnici
Peter Pellegrini v nemocnici
Zdroj: facebook - Peter Pellegrini

Vzniknutú situáciu sa snažili v RTVS okamžite vyriešiť a požiadali Smer, aby namiesto premiéra prišiel Robert Fico. Na obrovské počudovanie všetkých však hovorca strany Ján Mažgút odkázal, že aj predseda strany je zdravotne indisponovaný. Fico, mimochodom, nevyzeral najlepšie ani počas televíznej debaty s Milanom Krajniakom zo Sme rodina na TA3 túto sobotu. V jeho tvári bolo vidieť únavu a navyše len málokto si nevšimol, že rapídne pribral. FOTO nájdete tu >>

ČLÁNOK POKRAČUJE NA NASLEDUJÚCEJ STRANE