Je pre starších mužov a politikov mladá žena tým, čo odzrkadľuje ich status?
Prirodzene. Zriedkavo sa stane, že si politik nájde ženu, ktorá nie je pôvabná. Tým, že majú veľkú možnosť si vyberať, tak si vyberú tú peknú ženu. Je to naozaj spôsobené tým, že si môžu vyberať medzi peknými a ešte krajšími ženami. Treba však poznamenať, že aj z tých si vyberú tú, ktorá ich niečím osloví a je pre nich niečím príťažlivá. Čo to je, tá príťažlivosť, to nevieme. To ostáva na ďalších generáciách sexuológov a evolučných psychológov, ktorí musia bádať, prečo si vyberáme toho konkrétneho muža alebo ženu.

Mladé ženy sa objavovali po boku expremiéra Fica, ale aj u Andreja Danka...
Áno, a to sa málo usmieval, a ak by sme vedľa seba postavili 20 mužov s tým, že nevieme, kto je kto, tak on by zrejme nebol prvou voľbou. Robert Fico mal často taký namosúrený výraz, ale existujú aj ženy, ktoré práve toto láka: Pozrieť sa, čo je za tou maskou.

Verejnosť sa často domnieva, že vzťah s politikom je o vypočítavosti. Dá sa to tak brať?
Ono existujú dve roviny. Nevieme, ako sa tvár politika, ktorú prezentuje navonok a pred médiami, zhoduje s tou, ktorú má v súkromí. O Andrejovi Dankovi som počula, že je veľmi príjemný spoločník, ale či je to pravda, posúdiť neviem. Pred médiami tak nepôsobil, ale to mohlo byť spôsobené stresom a nervozitou. Na druhú stranu je pravda, že príjemný a pekný človek dostane lepšiu pracovnú pozíciu, lepšie finančné ohodnotenie a dostane aj miernejší trest, ak sa dostane do situácie, že ho treba trestať. Čiže pekný ľudia to na jednej strane majú jednoduchšie, ale na druhej strane tá ponuka a ten attack od toho istého alebo opačného pohlavia v závislosti od sexuálnej orientácie je obrovský a preto sa im často stane, že sú niekoľkokrát ženatí. Lebo je veľká ponuka, ale nie vždy si vyberú to najlepšie z tej ponuky.

Prečítajte si tiež: