Silvia Volzová bola v rokoch 1996 až 2001 Ruskovou spoločníčkou a konateľkou v spoločnosti Markíza-Slovakia. Na príprave jej vraždy sa mali okrem Ruska podieľať aj známi členovia slovenského podsvetia ako bos sýkorovcov Róbert Lališ, alias Kýbel, Miloš Kaštan či Mikuláš Černák. Práve Černák mal dať na Ruska trestné oznámenie. Niekdajší bos slovenského podsvetia mal pred vyšetrovateľom vypovedať, že Rusko si vraždu Volzovej objednal v októbri 1997. Rusko mal ponúknuť „sýkorkám” 20-miliónov slovenských korún.

Bývalého ministra hospodárstva a šéfa strany ANO polícia obvinila vlani v októbri, pričom putoval do väzby, odkiaľ ho takmer po mesiaci zadržiavania prepustili. Odvtedy je na slobode, na nohe však nosí monitorovací elektronický náramok.
Teraz sa to však môže zmeniť. Ak by sa prokurátor s návrhom vyšetrovateľa stotožnil, prípad by prevzal súd. Podľa Romana Kvasnicu, právneho zástupcu Volzovej, dokazovanie preukázalo, že vznesenie obvinenia voči Pavlovi Ruskovi bolo dôvodné. „Orgány činné v trestnom konaní zatiaľ preukázali, že bol reálne ohrozený život mojej mandantky,“ povedal pre denník SME. Opačný názor na vec má Ruskov obhajca Marek Para. „Z nášho pohľadu vyšetrovateľ podal návrh na obžalobu napriek viacerým procesným pochybeniam a dôkazným nezrovnalostiam,“ vyhlásil.

Pavol Rusko pred konfrontáciou s Mikulášom Černákom.
Pavol Rusko pred konfrontáciou s Mikulášom Černákom.
Zdroj: foto David Duducz

Či by bol Rusko takého skutku schopný, sme sa pýtali jeho exmnaželky Viery Ruskovej. Tá stála po jeho boku aj v roku, keď malo k údajnej objednávke dôjsť. Rozviedli sa až v roku 2011. „Je to hlúposť,” povedala pre Plus JEDEN DEŇ. Zároveň dodala, že je s ním stále v kontakte a platí všetko, čo povedala na policajnom prezídiu vlani v novembri. Vtedy tvrdila, že o žiadnej vražde sa nehovorilo a práve naopak, v tom roku sa mali Ruskovci dozvedieť, že si niekto objednal ich diskreditáciu. To si mal Rusko overiť u na stretnutí Černáka.

Mohlo by vás zaujímať:

Myslíte si, že si vraždu objednal? Napíšte nám svoj názor do komentárov...