O partnerskom živote prezidentky Zuzany Čaputovej sa toho vie z pochopiteľných dôvodov pomerne málo. Napriek tomu je známe, že počas prezidentskej kampane tvorila pár s hudobníkom a textárom Petrom Konečným. Vzťah však nevydržal mediálny tlak, a tak sa ich cesty tesne pred prezidentkinou inauguráciou rozišli. „Naozaj prechádzame ťažkým obdobím vyrovnávania sa so situáciou, v ktorej sme sa ocitli. Verím, že u vás nájdeme v tomto porozumenie, nie sme ani prvým, ani posledným vzťahom, ktorý prechádza náročným obdobím,“vydali vtedy spoločné vyhlásenie. Ani prezidentka, ani umelec sa k téme rozchodu nechceli bližšie vyjadrovať.

Odvtedy sa Čaputová na verejnosti objavovala bez partnera. Tomu je však, zdá sa, koniec, keďže už vieme, že je opäť šťastná po boku nového muža. Jej srdce si získal Juraj Rizman, s ktorým spolupracovala už v neziskovej organizácii Via Iuris. Ich prvé spoločné fotky ako partnerov zverejnil portál topky.sk počas tohto víkendu. „Áno, sme naozaj spolu. Sme šťastní a sme si navzájom oporou. Prepáčte, ale obaja sa snažíme chrániť si súkromný život, a tak sa k tomu viac vyjadrovať nebudem,“povedal pre náš denník Rizman. V prezidentskom paláci sa k jej novému vzťahu nechceli vyjadrovať. „Je to súkromná záležitosť pani prezidentky, ktorú nemáme dôvod komentovať. Všetci by sme mali rešpektovať jej súkromie,“odkázal nám hovorca prezidentky Martin Strižinec.

V čase, keď sa dal pár dokopy, Rizman radil prezidentke v oblasti životného prostredia, no krátko po tom sa zachoval džentlmensky a pracovné miesto opustil. „Odišiel som dobrovoľne, aby nevznikli žiadne pochybnosti a nedostali sme sa do konfliktu záujmov,“prezradil nám, čo nám potvrdil aj Strižinec. Jeho ďalšie kroky viedli k podpredsedovi parlamentu Jurajovi Šeligovi, pre ktorého pracuje ako poradca. „Je to pre mňa profesionálne dlhšie plánovaná zmena. S pani prezidentkou a jej tímom ostávam v blízkom kontakte,“ vyjadril sa krátko po svojom odchode. Dnes už vieme, ako veľmi blízky ten kontakt je.

Vyjadrenie RIZMANA nájdete na nasledujúcej strane