Oboch mužov si mnohí isto neraz pomýlili, nesú totiž totožné mená. Kým Peter Pollák mladší pôsobí v Národnej rade, jeho otec je europoslanec a v súčasnosti aj člen krízového štábu. V ňom pomáha vyriešiť najmä situáciu v rómskych osadách.

Mladý politik pripustil, že stretnúť jeho otca v posledných dňoch nebolo ľahké. „Bol v jednom kolobehu. Krízový štáb, Žehra, východ Slovenska, Bratislava a dookola. Úprimne, tomuto mužovi pracovné nasadenie nechýba, aj v jeho veku,“ pochválil ho.

Pripustil, že Pollák starší sa nebál ani toho, čo by mnohí odmietli. „V poslednom období sa nebránil ísť do prvej línie, aby ľuďom zabezpečil pomoc pri boji s COVIDom-19. Chce aby boli veci lepšie, aby sa zlepšil systém, aby sa ľudia mali dobre,“ozrejmil.

Peter Pollák mladší má so svojim otcom skutočne krásny vzťah a považuje ho za svoj vzor. "S otcom sme mali vždy viac kamarátsky vzťah. Aj keď samozrejme, otec vedel mať aj tvrdú ruku, najmä čo sa týkalo napríklad môjho štúdia. Vždy som mu mohol bez akýchkoľvek okolkov povedať čo si myslím. A tak to máme aj do dnes. Vieme prebrať osobný život ale aj pracovný, či doma na záhrade alebo v kancelárii. Ono sa nám to nejako spontánne prepája,"doplnil. 

Mladý politik tvrdí, že s otcom v politike spolupracuje aj v súčasnosti. "Aj napriek koronakríze sa zaoberáme otázkami, ktoré sú pre nás bodom záujmu. Ale aj po pandémii, keď to jemne ustúpi, chceme určite pracovne prepojiť niektoré z našich spoločných tém, ktoré vieme a budeme na národnej ale aj medzinárodnej úrovni ťahať spoločne,"prezradil nám.

So vstupom do politiky mu pomohla jeho vlastná šikovnosť. Ako tvrdí, keď po škole začal podnikať, zistil, že nie všetko okolo neho funguje tak, ako by mohlo. A práve to bol zlomový moment. "Veľakrát som o tom hovoril aj s otcom. Myslím, že moja vtedajšia práca a jej výsledky sa zdali hnutiu kvalitné, a tak mi dali ponuku. To ma namotivovalo najviac,"prezadil s tým, že od otca si stále nechá poradiť.

Anketa
Myslíte ti, že sa na seba obaja politici podobajú?
  • 76%
  • 5%
  • 19%

FOTO Polláka mladšieho nájdete v GALÉRII