Mimoriadnu schôdzu, na ktorej sa bude rozhodovať o dôvere ministrovi práce, sociálnych vecí a rodiny, nechala zvolať opozícia. Podľa nej musí Ján Richter skončiť vo funkcii kvôli kauze Čistý deň. Opozícia obviňuje Ficovho ministra, že nezakročil voči resocializačnému centru a neodobral zariadeniu akreditáciu už dávno.

Bujaré oslavy, viac peňazí a nová práca. Kto môže po posledných dňoch búchať šampanské?

Zdroj: TASR

Ešte minulý týždeň visel nad Richterom veľký otáznik. Predseda parlametu Andrej Danko totiž žiadal premiéra Roberta Fica, aby Richtera odvolal. Požiadavka, aby minister skončil vo funkcii, padla na zasadnutí koaličnej rady. Predseda vlády však svojho človeka pustiť odmieta. Národniari tak začali nahlas hovoriť o tom, že v parlamente vyslovia nedôveru ministrovi práce spolu s opozíciou. Fico bol zasa na oplátku pripravený spojiť hlasovanie o nedôvere svojho ministra s hlasovaním o dôvere vlády.

FOTO VNÚTRI Keď svadbujú naši politici: Takto ste ich ešte nevideli

Zaručene sa zasmejete! Toto sú najväčšie perly našich politikov​

V SNS tak začali od svojho tvrdého postoja voči Richterovi ustupovať. Dnes je viac menej jasné, že minister práce hlasmi SNS nepadne. “Nerád by som medializoval, čo urobí poslanecký klub bez toho, aby som sa o tom s poslancami zodpovedne predtým porozprával. Politická línia a sila koalície je, že nakoniec aj tie hlasy, ktoré sú v menšine, sa podrobia väčšine,” naznačil predseda Národnej rady Andrej Danko v rozhovore pre denník Plus JEDEN DEŇ, ako bude poslanecký klub SNS vo štvrtok postupovať.

FOTO Ministrovanie vymenil za veľký biznis. Neuveríte, na čo sa dal bývalý SaSkár!

Hrušovský sa pustil do kolegov. Chýba im politická vôľa!​