Mikuláš Černák kedysi patril k najmocnejším členom podsvetia, dnes si za všetky hrôzy, ktoré napáchal, odpykáva výnimočný trest s najvyšším stupňom stráženia. V roku 2023, keď si odsedí 25 rokov, môže požiadať o podmienečné prepustenie. Ešte predtým však poriadne zavaril bývalému šéfovi TV Markíza Pavlovi Ruskovi, keď povedal, že si mal objednať vraždu svojej vtedajšej obchodnej partnerky Sylvie Volzovej, čo však Rusko výrazne popiera. 

Ten má však na krku aj ďalšie obvinenie - spolu s Marianom Kočnerom figuruje v kauze zmenky za 70 miliónov eur. A meno podnikateľa sa zase spomína v kauze vraždy novinára Jána Kuciaka. „Kočnera osobne nepoznám, pokiaľ viem, tak je zatiaľ obvinený len z podvodov. Ak by sa však potvrdilo to, o čom píšu už niekoľko mesiacov rôzne denníky, že by to mal byť práve on, kto si objednal vraždu novinára Jána Kuciaka a jeho snúbenice a ak by sa potvrdilo aj to, že pripravoval vraždu dvoch najvyšších predstaviteľov silových zložiek vrátane jedného bývalého, tak to si ani neviem predstaviť, aký chorý mozog musí mať v hlave,“ odkázal Černák spoza mreží pre Plus JEDEN DEŇ s poznámkou, že takto si nedovolili v  90. rokoch ani len uvažovať. Podľa neho ide o vyhlásenú vojnu štátu, ktorá je vopred prehratá.

Mikuláš Černák  patril kedysi k najmocnejším členom podsvetia. Dnes si za všetky hrôzy, ktoré napáchal, odpykáva výnimočný trest s najvyšším stupňom stráženia.
Mikuláš Černák patril kedysi k najmocnejším členom podsvetia. Dnes si za všetky hrôzy, ktoré napáchal, odpykáva výnimočný trest s najvyšším stupňom stráženia.
Zdroj: TASR

Aj keď Černák sedí v base a túži po slobode, oceňuje prácu ministerky vnútra Denisy Sakovej a policajného prezidenta Milana Lučanského. „Prvé výsledky Ministerstva vnútra SR najmä v Policajnom zbore s novým policajným prezidentom ukazujú lepšiu tvár tohto rezortu. Netreba však zabúdať, že na týchto výsledkoch majú zásluhu najmä tí statoční a čestní vyšetrovatelia, ktorí na týchto prípadoch pracujú niekedy aj niekoľko rokov a výsledky sa tak dostavujú bez ohľadu na to, kto je práve vo vedení Ministerstva vnútra SR a Policajného zboru,” hovorí prekvapujúco Černák, ktorého práve vyšetrovatelia a napokon sudcovia poslali za mreže. 

Viac sa o Mikulášovi Černákovi dozviete na ďalšej strane.