Máte aj vy zlé skúsenosti s niektorou zo slovenských nemocníc? Napíšte nám svoj príbeh na [email protected]

Petra z Nitry zostala zhrozená, keď na vlastné oči videla, ako záchranári priviezli minulý týždeň v noci z pondelka na utorok stonajúcu ženu, o ktorú sa nikto nechcel postarať. Záchranár ju sám ošetroval na chodbe a viackrát sa domáhal, aby sa na 50-ničku niekto prišiel pozrieť. „Sestrička mu povedala, že lekára vraj už zavolala, pacientka má počkať na chodbe,“ opisuje Petra nočnú skúsenosť.

Skúsenosti pacientov s najlepšou slovenskou nemocnicou: Je to fabrika na mŕtvoly!

Personál pohotovosti podľa nej neobmäkčili ani záchranárove prosby, aby pani, ktorú priviezli len v pyžame, zobrali aspoň do ambulancie, keďže na chodbe bola hrozná zima. Vystačiť si tak musela len s tenkou prikrývkou. Prípad šokuje o to viac, že nitrianska nemocnica sa najnovšie pýši titulom najlepšia na Slovensku. „Tento prípad určite preverím, ale neexistuje, aby na urgentnom príjme nebol minimálne jeden lekár, ktorý má službu,“ povedal primár chirurgickej kliniky Peter Rusev.

Pacientku v nitrianskej nemocnici nechali krvácať na chodbe: Kde boli lekári, ktorí mali službu?

Celé oddelenie je monitorované kamerovým systémom, dopátrať sa pravdy nebude pre vedenie nemocnice problém.
Celé oddelenie je monitorované kamerovým systémom, dopátrať sa pravdy nebude pre vedenie nemocnice problém.
Zdroj: autor

Celé oddelenie je monitorované kamerovým systémom, dopátrať sa pravdy nebude pre vedenie nemocnice problém.
foto: autor

Riaditeľ nemocnice Jozef Valocký ustanovil odbornú komisiu na prešetrenie postupu lekára a zdravotného personálu v službe. Podľa reakcií ľudí, ktoré sme dostali do redakcie, majú mnohí podobne zlé skúsenosti. Boli sme preto na mieste zisťovať, čo je na tom pravdy. V nitrianskej nemocnici sa nám podarilo cez víkend vyspovedať záchranárov, ktorí privážajú zranených, chorých a nevládnych na pohotovosť.

Nitriansku nemocnicu ničia škandály, napriek tomu je vraj najlepšia: Autor sporného rebríčka o obrovskom prešľape!

„To, čo ste napísali, je pravda,“ potvrdil nám jeden z nich, keď mu ukazujeme článok v novinách. Nevie síce, ktorý kolega s chorou paňou sa domáhal ošetrenia, lebo v Nitre je 15 posádok, ale túto situáciu dôverne pozná.

Vedenie sľubuje dianie na pohotovosti v Nitre vyšetriť .
Vedenie sľubuje dianie na pohotovosti v Nitre vyšetriť .
Zdroj: autor

Vedenie sľubuje dianie na pohotovosti v Nitre vyšetriť .
Foto: autor

„Stáva sa to, dokonca by som povedal, že až príliš často,“ dodal. „Prídete s pacientom, ktorého nemá kto ošetriť. Mohli by ste si myslieť, že je personál zaneprázdnený iným vážnym prípadom, ale vy vidíte, že po pacienta si príde po pol hodine zívajúci lekár ležérnym krokom,“ šokoval nás ďalší saniťák.

I keď počas našej prítomnosti pred ambulanciami nedošlo k žiadnemu problému a ani personál sa nesprával nijako výnimočne, lekári ani sestričky na dotknutom oddelení k prípadu nechceli nič povedať. „Ak vám nič nie je, tak tu nemáte čo robiť,“ vyháňali nás.

Pacientka v kritickom stave sa nevedela dovolať pomoci od doktorov. Sestričky nevedeli, kde sú.
Pacientka v kritickom stave sa nevedela dovolať pomoci od doktorov. Sestričky nevedeli, kde sú.
Zdroj: autor

Pacientka v kritickom stave sa nevedela dovolať pomoci od doktorov. Sestričky nevedeli, kde sú.
Foto: autor

Celé oddelenie urgentného príjmu v nitrianskej nemocnici je monitorované kamerovým systémom. Nemalo by byť preto ťažké zistiť, či je prípad spred týždňa, keď sa pacientke v kritickom stave nikto takmer hodinu nevenoval, pravdivý.

Čitatelia opísali svoje skúsenosti s nitrianskou nemocnicou  

Celé mená na ich žiadosť neuvádzame, ale redakcia ich má k dispozícii.

Zuzana- Niečo podobné som zažila v nedeľu aj ja. Na chirurgickej pohotovosti ma najviac dojalo to, keď mi na otázku lekár odpovedal, že on nie je chirurg. Čo tam potom hľadal? Veď som bola na chirurgii na pohotovosti.

Lucia- Vitajte na nitrianskej pohotovosti. Zažila som to parkrát a modlím sa, aby som ju nepotrebovala.

Katka- Toto je nitrianska klasika. Žiadna úroveň, človek môže na chodbe aj skapať a nikoho to nezaujíma.

Mária- Zažili sme tam 4 hod. čakanie s podozrením na zápal slepého čreva. Ani vtedy sa nenašiel lekár, ktorý by vyšetril dcéru, tak nás sestra vypoklonkovala s tým, že má vydržať do rána. Ak by jej vraj bolo horšie, tak nech si zavoláme záchranku. Bohužiaľ, z Nitry mám len podobné skúsenosti.

Lucka Nitrianska urológia je čistý bordel. Zvažovali sme podať trestné oznámenie, ale nakoniec sme pochopili, že nad nimi nevyhráme.

Maťo- V nemocnici v Nitre mi pred dvoma rokmi zomrel otec. Mali mu operovať len koleno a už sa nám nevrátil domov. Tri mesiace ležal v kóme a potom zomrel na otravu krvi z preležanín, čo mu mali spraviť na ARO.

Beáta- Aj my máme, bohužiaľ, tragickú skúsenosť s nemocnicou v Nitre. V terajšom období prebieha už vyšetrovanie na základe podania trestného oznámenia. Nech bude akokoľvek uzavreté, mojej dcére a 2 maličkým deťom nikto na svete už nevráti tatina!

Zora- Všetko, čo uviedla Petra v súvislosti s urgentným príjmom vo Fakultnej nemocnici v Nitre, je, žiaľ, pravda. Mám s tým svoje bohaté skúsenosti. Najlepšie oddelenie je patológia, tam plnia plán na 100 percent