Po tom, ako sudca pustil Pavla Ruska na slobodu, netajil exminister radosť.

Posledný mesiac strávil bývalý politik vo väzbe. Hneď po tom, ako ho spoza mreží pustili, obvolal zakladateľ TV Markíza všetkých rodinných príslušníkov. Podľa našich zistení je Rusko v kontakte aj s nevlastnou matkou Máriou Ruskovou, ktorá žije v Liptovskom Jáne. Náš denník sa bol pozrieť na miesta, kde Pavol Rusko vyrastal.

Koľko musí Pavol Rusko platiť za slobodu? Napriek systému nie je nonstop monitorovaný!

Exminister hospodárstva sa narodil v Liptovskom Hrádku. Spolu so svojou mamou a otcom tam aj žili v byte oproti škole, ktorú vtedy malý Paľko navštevoval. Keď zomrela Ruskova mama, jeho otec sa opäť oženil.

Ruskov bývalý domov.
Ruskov bývalý domov.
Matej Kalina

Bývalý minister v tom čase už navštevoval vysokú školu. Jeho nevlastná mama neverí, že by Pavol Rusko bol schopný dať niekoho zabiť. „Neverím, že by Paľo bol takéhoto schopný už len preto, že viem, ako bol vychovaný z domu,” uviedla pre Plus JEDEN DEŇ Ruskova nevlastná mama.

Pavol Rusko skončil v putách: 20 miliónov pre mafiána za vraždu kolegyne!

Bývalý politik má s druhou manželkou svojho otca výborný vzťah. Podľa jej slov sa dodnes navštevujú. Aj jej volal Pavol Rusko po prepustení z vyšetrovacej väzby medzi prvými. „Volala som jeho priateľke, že keď Paľka pustia, nech mi zavolá a aj zavolal,” povedala pani Mária.

To, že jej nevlastný syn skončil za mrežami, prežívala osemdesiatpäťročná žena veľmi zle. „Zrútila som sa, musela som ísť k lekárke, nech mi pichne injekciu,” rozprávala s bolesťou v hlase. Podľa nej bol spôsob, ako s ním zaobchádzali, prehnaný. „Povedal mi, že je za tým niekto druhý, aj ja si to myslím.” Ale kto, stará žena nevie.

Mohol si Rusko skutočne objednať vraždu? Zo slov jeho exkolegu Kukana vás zamrazí!

Pavol Rusko už pri svojom odchode z Justičného paláca naznačoval, že za jeho obvinením sú tretie osoby. Je pripravený dokázať svoju nevinu. Tvrdenia Mikuláša Černáka označil za klamstvá.