Po odchode z úradu sa Marek Trubač rozhodol zužitkovať roky po boku Ivana Gašparoviča a rozhodne sa mal čím inšpirovať. Jeho exšéfovi sa totiž neraz podarilo vychrliť úsmevnú perlu, ktorá z profesionálnej prezentácie urobila komédiu.

Trubač sa rozhodol podnikať v oblasti protokolu a na svojej internetovej stránke ponúka zaujímavé služby. Už na prvý pohľad totiž vidieť, ktoré faux pas Trubačovi rozhodne nie sú po chuti.

„Nááázdar, vedúci, alebo ako sa pri pozdrave s neznámym radšej nestrápniť? Ako nebyť sedlák alebo radšej ani drvička,“ svieti u Trubača na internetovej stránke. Exhovorca sa pre nový džob rozhodol vďaka praxi, ktorú získal u známeho komoliča slov Ivana Gašparoviča.

„Chcel som zúročiť desaťročné skúsenosti v prezidentskom paláci a predchádzajúce desaťročné skúsenosti s prácou v médiách ako bývalý novinár a moderátor,“ prezradil. Trubač sa rozhodol skúsenosti predať najmä manažérom, ktorých chce vystríhať pred nepríjemnými patáliami.

Trubač mieri vysoko. Prezidentov exhovorca rozbieha novú kariéru

„Budem rád, keď moje služby využijú aj bývalí kolegovia, ale viac sa sústreďujem na komerčné služby pre súkromné spoločnosti,“ vysvetlil. Prezidentský palác opustil v júni minulého roka.

„Chýbajú mi zvedavé otázky novinárov a celkovo práca. Keď človek niečo robí desať rokov rád, tak mu to prirastie k srdcu,“ povedal. Zároveň však priznal, že by už prácu hovorcu prezidenta nezobral. „Nemala by to byť doživotná funkcia,“ zakončil.