Sociálna sieť Facebook pripravila podpredsedu strany Smer-SD Erika Kaliňáka o modrý odznak overeného profilu. Informuje o tom portál zive.sk. Stalo sa tak po tom, ako stránku spolu s fanúšikmi prebral po svojom strýkovi Robertovi Kaliňákovi. 

Stránka pôvodne patrila exministrovi vnútra Robertovi Kaliňákovi, pričom jeho synovec, Erik Kaliňák, na nej začal viesť v minulom roku svoju predvolebnú kampaň. Neskôr však bola stránka premenovaná a definitívne pripadla Erikovi Kaliňákovi.

Podľa portálu Živé Facebook Erikovi Kaliňákovi už modrý odznak nevráti. Odobraný mu bol natrvalo s tým, že jeho stránka porušila zásady týkajúce sa overenia, a preto bol jej odznak overeného profilu odobratý. Jediná možnosť, ako môže Erik Kaliňák získať odznak späť, je založenie úplne novej stránky.

Podľa pracovníka podpory sociálnej siete mala byť dokonca stránka Erikovi Kaliňákovi podľa správnosti úplne zrušená. Napokon mu však bola stránka ponechaná a odstránenie odznaku bolo kompromisom.

„Facebookovú stránku už pod mojím menom fanúšikovia neopustili, aj keď mal každý slobodnú možnosť z nej odísť. Práve naopak, počet fanúšikov sa zvýšil približne o 16-tisíc,“ tvrdí v súvislosti s odobratím odznaku Erik Kaliňák.

„Je nám ľúto, že Facebook takto koná pod mediálnym tlakom a nie je možné sa nikde odvolať,“ reagoval hovorca strany Smer-SD Ján Mažgút. „Môžeme len nadviazať na úvahu pani nemeckej kancelárky Angely Merkelovej, že je čas sa zamyslieť, ako ďalej. O slobode prejavu by totiž nemali rozhodovať šéfovia sociálnych sietí,“ doplnil Mažgút.

 

 

Mohlo by vás zaujímať: