Hneď ako sa postavil pred ľudí odovzdal Róbert Bezák jasný odkaz politikom.

"Chcem z tohto miesta pozdraviť Bélu Bugára, pani Žitňanskú, pána Kresáka a pána Šebeja, do rúk ktorých som vložil svoju dôveru a dal som im svoj hlas za lepšie Slovensko. Nech rozmýšľajú," povedal na začiatok.

Dojemnými slovami pripomenul smrť Jána Kuciaka a jeho snúbenice Martiny Kušnírovej. Povedal, že zomreli príliš mladí na to, aby ich niekto spoznal. Nemali čas stať sa známi.

Bratislavské Námestie SNP bolo preplnené až po Kamenné námestie.
Zdroj: MATEJ KALINA

Vo svojom prejave spomenul aj to, že sa pýtal v škole študentov, či má človek nastaviť vlastný život pre právo, pravdu a spravodlivosť. Študenti po chvíľke mlčania odpovedali, že nie.

„Život potrebuje právo, pravdu a spravodlivosť. Smrť nevytvára priestor pre právo a spravodlivosť. Je to hrozivé, neuveriteľné, že niekto sa môže vysmievať likvidáciou človeka práva a spravodlivosti,“ pokračuje arcibiskup.

Bezák sa vrátil aj do minulosti, kde vyzýva politikov, že by si mohli pripomenúť, že keď sa budú likvidovať ľudia, akýmkoľvek spôsobom, tak právo a spravodlivosť pôjde bokom, hrozí to aj im.

Bezák v prejave začal jasným odkazom pre politikov.
Zdroj: facebook.com

„Možno sme sa naučili byť ľahostajní, možno sme sa naučili rezignovať pri všetkých kauzách, skutkoch, ktoré sa stali alebo nestali. Ale aby zabitie človeka prešlo pomedzi nás, vedľa nás a stratilo sa v čase, to by bolo znakom, že sme morálne rozvrátení. Bolo by to znakom, že nám na ničom nezáleží, ale my takí nie sme. Nám na tom záleží.“

Na záver prejavu označil Janka a Martinu za hrdinov Slovenska.

"Je v tom čosi hrozivé biblické, že smrť v nás obnovuje túžbu po pravde, spravodlivosti. Janko a Martinka, vy ste sa stali hrdinami Slovenska."

Mohlo by vás tiež zaujímať: