Lucia Ďuriš Nicholsonová si na sociálnej sieti rozhodne nekládla servítku pred ústa. Vo svojom rannom statuse napísala, že za vraždu sú zodpovední okrem strelca aj ďalší ľudia.

Spomenula jeho otca, ktorý je spájaný so stranou Vlasť Štefana Harabina. Kritizovala tiež sociálnu sieť Twitter, ktorá podľa jej slov umožnila strelcovi bezproblémovo šíriť rasistické a nenávistné výroky a materiály. Nitku nenechala suchú ani na zamestnancoch zodpovedných za odhaľovanie a postihovanie nenávistných prejavov na internete. Vraj má s nimi aj ona sama dlhoročné negatívne skúsenosti.

Vyjadrila sa aj k známym slovenským politikom a k menám priradila ich vlastné výroky z minulosti, keď vo svojich preslovoch atakovali sexuálne menšiny na Slovensku. Medzi nimi sa ocitol napríklad Štefan Kuffa, ktorý homosexuálov označil za chorých ľudí a zdôraznil, že nechať ich behať po uliciach bez pomoci je chyba.

Neobišla ani Borisa Kollára posielajúceho homosexuálov do ústavov. Podľa neho ide o úchylákov. Negatívne sa k menšine stavia aj Igor Matovič. Podľa nej "Fico, Kaliňák a ďalší vytvorili spoločnosť, v ktorej bolo možné zavraždiť investigatívneho novinára Jána Kuciaka a Martinu Kušnírovú. Spomínaní politici vytvorili zo Slovenska krajinu, kde 19-ročný mladík z nenávisti zavraždil dvoch mladých chlapcov z Teplárne," doplnila Ďuriš Nicholsonová.

„Ak sa dokáže, že tento trestný čin motivovala nenávisť proti LGBTI ľuďom, je to neakceptovateľné,“ povedal zasa poslanec György Gyimesi (OĽaNO) pre médium Napunk. Práve on nedávno inicioval v parlamente zákaz vešania dúhových vlajok na verejných budovách, ktorý mu plénum neschválilo.

„Hovorím však tiež, aby sme týmto ľuďom uľahčili život napríklad tým, že im umožníme dediť po sebe a nahliadať do zdravotnej dokumentácie. S tým nemám žiadny problém,“ dodal.

“Vyjadrujem ľútosť nad ďalšou nezmyselnou tragédiou v našom Starom Meste. Úprimnú sústrasť pozostalým,” napísal na sociálnej siete podpredseda parlamentu Gábor Grendel (OĽaNO).

Hoci nepísal priamo o tragédii, ale pod statusom Tomáša Bellu napísal komentár Peter Kremský (OĽaNO), v ktorom sa vyjadril pomerne necitlivo: “Porovnávaš ho s niekým, koho náhodne odbachol na ulici."

K tragédii sa doposiaľ nevyjadrilo množstvo politikov a osôb, ktoré sú známe tým, že dlhodobo útočia nielen na sexuálne menšiny. Podľa Nicholsonovej majú aj oni podiel k nočnej tragédii na Zámockej ulici v Bratislave.

V GALÉRII SI POZRIETE, AKO SI SLOVENSKÍ POLITICI UCTILI ZAVRAŽDENÝCH

Mohlo by vás zaujímať: