Na verejnosť prenikajú neustále nové kauzy. Na poslednej nahrávke sme sa vďaka Jánovi Počiatkovi a Dobroslavovi Trnkovi dozvedeli, ako Ján Slota "oholil" Roberta Fica. Pri ostrouhlom stole sa stretli Andrej Danko a Boris Kollár. K téme nahrávky sa súčasný predseda SNS vyjadril jednoznačne, že Ján Slota obral o peniaze aj svoju stranu, ktorá po jeho odchode zostala v dlhoch. Na otázku - či si ako právnik myslí, že by túto nahrávku bolo možné stíhať, povedal: "Nie som sudca, som právnik a k trestným otázkam sa nechcem vyjadrovať." 

Boris Kollár, Andrej Danko
Zdroj: Screenshot

Vy ste sa podieľali na knihe Kapitán Danko

"Viem, že milujete moje bonmoty, ale sľúbili ste, že keď použijete ostrouhlý stôl, tak dáte niečo aj pánovi Kollárovi," poznamenal líder SNS.  Michal Magušin je spoluautorom knihy Kapitán, ktorá archivuje dôležité, humorné a nepodarené výroky Andreja Danka. Predseda NR SR to moderátorovi nezabudol pripomenúť: "Samozrejme, že ako na spoluautora knihy o mne sa na vás nehnevám..."

Danko a povinný šach na školách 

Majster šachu Anatolij Jevgenievič Karpov v pondelok porazil predsedu Národnej rady SR Andreja Danka už zopár ťahmi. Predseda sa nechal počuť, že by chcel presadiť povinný šach na školách. Po moderátorovej otázke, či to myslí vážne, Andrej Danko odpovedal: "Myslím si, že šach je výborná logická hra, učí ľudí myslieť a kombinovať. Sú štáty, kde sú povinné vo výučbe a pomohli každému štatu, kde sa vo výučbe zaviedli." Karpov navštívil Slovensko už v uplynulých dvoch rokoch. Tento pondelok to tak bola už tretia návšteva šachového majstra. 

Andrej Danko, duel, SNS,
Zdroj: screenshot

Borisko, prestaň sa hrať s Maroškom 

Predvčerom zverejnil Robert Fico video, do ktorého zaangažoval deti a inšpiráciu si "požičal" v zahraničí. Vo videu vystupujú deti, ktoré oslovuje menami opozičných politikov. Poznámkou Borisko, nehraj sa s Maroškom odkazoval na údajný vzťah Borisa Kollára s Marianom Kočnerom. Kollár na to reagoval nasledovne: "Keď som to videl prvýkrát, začal som sa úprimne smiať. To hovorí človek, ktorý si s ním tyká a koho Kočner uznáva ako svojho šéfa. V tomto kontexte je to naozaj vtipné." Na margo poznámky o deťom a ženách, ktorých má Boris Kollár neúrekom, reagoval Kollár poznámou o tom, že niekto musí dvíhať demografickú krivku. 

Manažér sociálnych sietí

Boris Kollár ponúkal svoje služby v oblasti marketingu a manažmentu sociálnych sietí strane SNS ešte v roku 2015. Andrej Danko to spomenul v relácií s tým, že Kollár sa snažil do strany dostať, ale Danko ho odmietol. Ponuku spravovať sociálne siete Kollár nepoprel, ale snahu vstúpiť do strany áno. Obaja politici veľmi rýchlo prešli do tykania."To bude zaujímavé, keď budeš takto od začiatku klamať, Andrej. Aby som to dal na pravú mieru, nikdy som sa do SNS nehlásil. Správu sociálnych sietí som im pomohol, nakoľko som vtedy nebol politicky aktívny a vtedy som ešte pánovi Dankovi veril, teraz by som mu neveril ani to, čo dýcha..." poznamenal Boris Kollár. 

Mohlo by vás zaujímať: