Na novinársku otázku, či predseda Dobrej voľby vie deklarovať, že za stranou nestoja a nefinancujú ju oligarchovia, Drucker odpovedal, že "na rozdiel od iných strán vieme garantovať a preukázať transparentné zdroje financovania prostredníctvom pôžičiek členov strany“. V septembri Drucker podotkol, že pôžičky a úvery členov strany budú vrátené, keď prekročí strana zvoliteľnosť do parlamentu. Volebnú kampaň odhaduje na 700.000 eur. On sám chce do strany investovať desiatky tisíc eur. Financovanie má byť zverejnené aj na transparentnom účte.

Na sobotňajší ustanovujúci snem strany v Trnave prijal pozvanie aj bývalý minister kultúry a v súčasnosti nezaradený poslanec Národnej rady SR Marek Maďarič, ktorý vystúpil s prejavom o stave spoločnosti a stave sociálnej demokracie na Slovensku.

Po tom, čo Slovenskom otriasla vražda mladého novinára Jána Kuciaka a jeho snúbenice Martiny Kušnírovej, vtedajší minister kultúry Maďarič sa rozhodol vzdať sa funkcie. Neskôr opustil aj rady Smeru a vystúpil z vládnej koalície. Podľa jeho slov hlasoval čoraz menej za koaličné návrhy a prekážať mu mal predseda Národnej Rady Andrej Danko (SNS). Po viacerých nezhodách dňa 25. 10. 2018 zo strany definitívne odišiel a v parlamente zostal pôsobiť ako nezávislý poslanec.

„Nechcem seba ani svojich kolegov v koalícii privádzať do situácie, keď ako koaličný poslanec nehlasujem za čoraz viac vládnych alebo koaličných návrhov. Nechcem byť zároveň súčasťou koalície, v ktorej má hlavné slovo politik, ktorý si berie za vzor orbánovskú politiku oslabovania demokracie a odklonu od Európskej únie. Keďže strana Smer je súčasťou vládnej koalície, rozhodol som sa vystúpiť aj z tejto politickej strany. V NR SR budem ďalej pôsobiť ako nezávislý poslanec,“ povedal Maďarič.