Drucker obvinil súčasného ministra z akéhosi  "rodinkárstva" a tvrdí, že slovenské zdravotníctvo prichádza o odborníkov. Všetko tak urobil vo videu, ktoré zverejnil na svojom profile na sociálnej sieti. "Odchádzajú odborníci, prichádzajú kamoši. Či sú to nemocnice, poisťovňa, samotné ministerstvo, ukazuje sa, že sľuby o odbornosti a transparentnosti sú úplne mimo," napísal k videu na sociálnej sieti Drucker.  

Exministrovi sa nepáči napríklad rýchla výmena riaditeľa Národného ústavu detských chorôb. "Od piatku má nové vedenie, pán riaditeľ je okrem iného lesník,"pohoršoval sa Drucker. "Hlavným problémom je, že odchádzajú skutoční odborníci. Z ministerstva odišiel celý inštitút zdravotnej politiky. Odišli odborníci z jednotlivých sekcii a prichádzajú ľudia, ktorí majú spoločné len to, že sa stretávajú v kostoloch," povedal. 

Drucker v závere dokonca vyhlásil, že ak takíto ľudia budú riadiť naše nemocnice a ministerstvá, tak Slovensku hrozí, že bude musieť zapaľovať veľa sviečok za zbytočne zomretých ľudí.  

Vyjadrenie ministra Krajčího k videu sa nám do uzávierky získať nepodarilo. Počas nedávnej tlačovej konferencie však povedal, že stojí za rozhodnutím odvolať Ladislava Kuželu z pozície generálneho riaditeľa Národného ústavu detských chorôb (NÚDCH). Odmietol medializované informácie a tvrdil, že postup z jeho strany bol korektný a poukázal na nehospodárnosť vedenia inštitúcie.

Krajčí zdôraznil, že jeho snahou vo vedení rezortu je zvýšiť efektivitu riadenia a nastaviť proces tak, aby pacienti za disponibilné sumy získali čo najkvalitnejšiu zdravotnú starostlivosť. Vyzval čestných a profesionálne zdatných ľudí v jednotlivých inštitúciách, aby zvážili uchádzanie sa o posty vo vedení, pretože každý má šancu uspieť. Zdôraznil, že ako minister má právo na kľúčových pozíciách pracovať s ľuďmi, voči ktorým má dôveru. Dodal, že je presvedčený, že doterajšie zmeny vo vedení nemocníc a zdravotníckych inštitúcií sú správnym rozhodnutím a ich finančné čísla budú po roku iné.

Prečítajte si tiež: