Ešte pred ohlásením novej strany Andreja Kisku mal rovnaké plány aj exminister vnútra Tomáš Drucker. Ubehol nejaký čas a Tomáš Drucker prezradil pre HNonline, ako pokročili jeho plány.

„Ja som zároveň povedal, že to má svoje predpoklady. A tými predpokladmi sú aj schopnosť presvedčiť niektorých ľudí, o ktorých si myslím, že môžu ponúknuť Slovensku alebo politike nejakú budúcnosť. Nemyslím si, že by to mal byť nejaký egotrip a vôbec pocit toho, že niekto je ohrdnutý, má sa vrátiť do politiky,“ povedal Drucker s tým, že to musí byť istá iniciatíva ľudí, ktorí chcú ponúknuť nejaké riešenia.

Na snímke Tomáš Drucker
Na snímke Tomáš Drucker
Zdroj: MARTIN DOMOK

 

Drucker zároveň vyhlásil, že v politike chýba úplná obyčajnosť a normálnosť. „Predháňame sa v istej miere populizmu, či už ide o populizmus negatívny, to znamená, že rozprávame len o tom, ako polarizovať alebo čo je zlé, a chýba viacej takej roboty pre výsledky,“ uviedol Drucker.

Ďalej sa vyjadril aj ku svojmu vzťahu s Marekom Maďaričom. Majú dobrý vzťah a exminister si s ním vie predstaviť spoluprácu v politike. „Ale nešpecifikoval by som to dnes konkrétne, že to je iba o Marekovi Maďaričovi,“ dodal.

Momentálne ešte nie je definitívne rozhodnuté, či sa Druckerova strana založí. „Záleží od toho, či sa zhodneme na tom, že sme dostatočne silná skupina, ktorá má, čo ponúknuť,“ ozrejmil Drucker.

To, čo si Tomáš Drucker myslí o Kiskovej strane sa dozviete na následujucej strane