Tesne pred odchodom z Albánska sa naši turisti dozvedeli, že cestovná kancelária, s ktorou na dovolenku leteli, skrachovala.Zrazu nevedeli, ako sa dostanú domov. Sídlo popradskej cestovnej kancelárie bolo zatvorené, nedalo sa dovolať ani na jej kontaktné číslo.

Pre našich dovolenkárov nakoniec do Tirany prileteli tri vládne lietadlá, ktoré zabezpečila poisťovňa Uniqa. Tá po cestovke prevzala záväzky. Stroje letky Ministerstva vnútra pristáli v Poprade v stredu hodinu pred polnocou. Slováci boli unavení, ale, ale šťastní, že sú už doma. "Celkom sa o nás postarali, nikto však nečakal, že si dovolenku predĺžime takýmto spôsobom,"povedala Tamara (22).

V jednom z hotelov mali Slováci problémy. Nechceli im totiž vydať doklady, neistota vycestovania s vládnymi špeciálmi tak bola na mieste. "Ostatní problém nemali, bolo to iba v našom hoteli. Na doklady sme museli čakať hodinu a pol. Zrejme cestovka nemala všetko vyplatené, ale poisťovňa to stihla, takže to chvalabohu dopadlo dobre,"posťažoval sa turista Peter (48). 

 

Prečítajte si tiež: