Minister hospodárstva Peter Žiga (Smer-SD) to uviedol v stredu po výjazdovom rokovaní vlády v Gabčíkove. "Nedostal som zatiaľ stanovisko ministerstva spravodlivosti, máme tri interpretácie toho, ako by sme mohli postupovať. Tri názory sú, že je zmluva platná, alebo je neplatná, alebo je neplatná len sčasti. Tieto tri právne názory v tejto chvíli skúmame a keď budeme mať právne stanoviská, ktoré potrebujeme, tak budeme informovať, aký postup zvolíme," priblížil.

Bločková lotéria bola na začiatku ošiaľom! Ako je to teraz?

"Ak to povedia právne názory, tak áno," povedal Žiga na otázku, či je možné, že advokát Bžán za vyhratý spor ohľadom VEG dostane odmenu vo výške približne 17,6 milióna eur. Podľa svojich slov môže Žiga urobiť len právne kroky, ktoré má k dispozícii. "Zastupujem v tomto prípade štát. A štát nemôže robiť iné kroky, ako mu právo dovoľuje," doplnil šéf MH SR s tým, že s advokátom Bžánom v poslednom období nerokoval.

Odpadnete. Cigániková dostala vyznanie od najväčšej lásky svojho života!

Pracovníci MH SR podľa Žigových slov našli pri kontrole v MH Manažmente niekoľko zmlúv "v rozsahu státisícových čiastok (eur), ktoré "by nenazval pochybné, ale ktoré fungovali na podobných princípoch, ako mal doktor Bžán a doktor Dvorecký". "Informovať budem o nich po ich kompletizácii budúci týždeň," poznamenal.

Nekompromisný Babiš: Opozícia to bude mať pri jeho vláde ťažké!

"Zmluvy sú len tri, sú urobené na advokátsku kanceláriu doktora Bžána, doktora Kána a doktora Dvoreckého. V rámci týchto zmlúv boli udelené objednávky predchádzajúcim vedením MH Manažmentu, dokopy asi v 40 súdnych sporoch," spresnil Žiga. Odmeny pre advokátov podľa neho v zmluvách boli rôzneho typu, od hodinových odmien, cez tarifné až po podielové odmeny.

Remišová skončila na polícii. Dôvodom je Matovič!

"My v tejto chvíli rokujeme s týmito spomínanými tromi kanceláriami a zrušíme všetky podielové odmeny. Budeme sa snažiť vyrokovať aj tarifu na úrovni 50 %," dodal ešte po stredajšom výjazdovom rokovaní vládneho kabinetu šéf MH SR.

Černáka doviezla eskorta na políciu. Vypovedal o údajnej Ruskovej objednávke vraždy

"Pokiaľ ide o samotnú výšku odmeny pre advokáta na úrovni 77 miliónov eur, bola neprimeraná a nikdy by som nesúhlasil s jej vyplatením. S vyrokovanou sumou 17,6 milióna eur nie som spokojný. Podľa môjho názoru mala byť na úrovni 1 %, maximálne 2 % zo súdenej sumy, čo by predstavovalo úroveň zákonnej tarify," podčiarkol 12. októbra Žiga.

Scarlett Filipovičová z MH Manažment 10. októbra informovala, že predseda predstavenstva MH Manažment Bačík sa dohodol s advokátskou kanceláriou JUDr. Radomír Bžán, s.r.o., na znížení odmeny za víťazstvo v arbitráži ohľadom VEG na maximálnu výšku 2,5 % z pôvodných 11 %.