Je to jeho droga! Nebezpečné miesta a náročné cesty. Rudolf Schuster chystá ďalšie dobrodružstvo. „Idem do Antarktídy. Je to pre mňa taká dovolenka, keďže nejaké opaľovanie nie je pre mňa. Som skôr na expedície, kde môžem fotiť a filmovať, aby z toho bola kniha aj film,“ prezradila svoje plány bývalá hlava štátu.

Schuster pôjde na nebezpečnú výpravu na južný pól druhýkrát.
Zdroj: archív R. S.

Schuster pôjde na nebezpečnú výpravu na južný pól druhýkrát.

Foto: archív R. S.

Inšpirujeme sa Američanmi? Schuster chce zvelebiť dominantu Bratislavy

Do Antarktídy sa chystá v decembri alebo v januári, keďže je tam vtedy leto. „Pôjdem tam pravdepodobne ruskou expedičnou loďou, ktorá neberie turistov, ale zvyknú brať jedného fotografa alebo filmára, takže asi s nimi pôjdem,“ ozrejmil Schuster. Zaujímalo nás, ako je to na dobrodružných cestách s jeho osobnou strážou.

Z našich daní: Posvietili sme si na zahraničné výlety rozlietaného Kisku

Exprezident každú výpravu zdokumentuje a grátis dodá aj dokumentárny film.
Zdroj: archív R. S.

Exprezident každú výpravu zdokumentuje a grátis dodá aj dokumentárny film.

Foto: archív R. S.

FOTO Greenpeace sa podaril husársky kúsok. Obsadil jeden z bratislavských mostov

„Idem na vlastnú zodpovednosť, keď sa mi niečo stane, sám som si na vine. Vždy podpíšem papier a chlapci ostanú doma. Šetrím peniaze štátu!“ vyhlásil a hneď dodal, že jeho plány však majú jeden háčik. „Dcéra ma nechce samého pustiť, a tak som mnou chodí moja neter Heidi, ktorá je bývalá zdravotná sestra. Ak by sa mi niečo stalo, aby som mal prvú pomoc,“ hovorí Schuster, ktorého neter Heidi sprevádzala aj minulý rok, keď bol na Špicbergoch.

Exprezident každú výpravu zdokumentuje a grátis dodá aj dokumentárny film.
Zdroj: archív R. S.

Pre krásne zábery neváha Schuster ani riskovať.

Foto: archív R. S.

Zo spomínanej „dovolenky“ nepríde s prázdnymi rukami. „Bude z toho fotografická kniha s opisom cesty. Dokumentárny 26-minútový film, ktorý vždy dodávam grátis. Takto to je zo všetkých ciest počnúc Islandom, Grónskom, Aljaškou, Kamčatkou atď...“ hovorí o svojich plánoch bývalý prezident, ktorý si vždy pred cestou poriadne naštuduje a niekedy aj sám určí celú trasu. Antarktída nie je pre exprezidenta neznáme miesto a plánovaná návšteva je už druhá v poradí. Prvýkrát tam bol exprezident už v roku 2008. Tentoraz tam však pôjde inou trasou.

Expedície Rudolfa Schustera

● Brazília 1991, 2001, 2014
● Island 2004
● Aljaška  2005
● Severný pól 2007
● Antarktída 2008
● Grónsko 2009
● Kanada 2008, 2009, 2010
● Južný pól 2009
● Kamčatka 2011
● Čukotka 2012, 2013
● Špicbergy 2015