V súvislosti s vyjadreniami SNS treba uviesť, že na internete kolujú fotografie, kde Dědečka vidno v spoločnosti známych politikov. V apríli tohto roku sa uskutočnilo oficiálnej prijatie členov DVS na Úrade vlády, ktorí reprezentovali Slovensko na letnej deaflympiáde v Brazílii. Súčasťou delegácie bol vtedy aj generálny sekretár výboru. Na fotografiách vidno Eduarda Hegera v družnom rozhovore s Dědečkom. Premiér sa však dôrazne ohradil proti zneužívaniu prijatia členov Deaflympijského výboru Slovenska na Úrade vlády, ako aj proti spájaniu jeho osoby s vinníkom tragickej dopravnej nehody.

Na stránke deaflympijského výboru nájdeme aj fotky Dědečka v spoločnosti bratislavského župana Juraja Drobu. Snímky sú zo siedmeho ročníka tradičného turistického podujatia, ktorým bol výstup na Ďumbier v septembri. „Stretli sme sa na podujatiach Deaflympijského výboru, ktoré Bratislavský samosprávny kraj podporuje,“ odpísal Juraj Droba.

Internetom kolujú fotografie poslanca za OĽaNO Jozefa Pročka s Dědečkom. Bývalý televízny zabávač stretol členov deaflympijského výboru v máji pred parlamentom. „Dědeček v rokoch 1984 – 1989 trénoval na FTVS, hádzal oštep. Poznali sme sa z videnia. Po 35 rokoch sme sa stretli pred parlamentom, kde prišiel s dvomi ukrajinskými vrhačkami a s jednou slovenskou vrhačkou. Odfotili sme sa,“ vysvetľoval Pročko pozadie vzniku fotografií. Zároveň upozornil, že jeho spoločná fotka s Dědečkom sa už objavila na istých stránkach so slovami „Pročkov najlepší priateľ zabil 5 ľudí“. ĎALŠIE ŠOKUJÚCE DETAILY OD PROČKA SA DOČÍTATE V NAŠEJ GALÉRI!!

Prečítajte si tiež: