Napriek mimoriadne vážnej situácii sa to totiž na jeho osobnom profile fotografiami, statusmi či videami doslova hemží. Slovensku, ale aj všetkým ostatným štátom Európskej únie (EÚ) pritom ide o veľa. Lídri krajín EÚ začali v piatok v Bruseli rokovania o sedemročnom rozpočte, ako aj o pláne obnovy po koronakríze nazvanom "EÚ budúcej generácie". V týchto chvíľach výsledok rokovaní ešte nepoznáme a lídri členských štátov majú ďalšie rokovanie stále pred sebou, no Matovič napriek všetkému pôsobí veľmi  uvoľneným dojmom  a „dobrú náladu“ na sociálnych sieťach rozdáva plnými priehrštiami.

Rokovania nám premiér posledné dni približuje  prostredníctvom fotografií s miestnymi strážcami zákona, ktorí pozdravujú slovenské dievčatá - sú vraj „najkrajšie široko-ďaleko“. Obrázkami z neskorej večere či z „bruselsko-hotelových“ raňajok. A Slováci si mohli vychutnať aj niekoľko záberov z okna premiérovej hotelovej izby. Zatiaľ čo teda ostatní lídri prežívajú stres, hádajú sa a bojujú, slovenský premiér, zdá sa, ostáva nad vecou. A na Slovensko posiela dobré správy. "Čisto zo slovenského pohľadu sa to rysuje tak, že sme vyboxovali všetko, čo sme vyboxovať chceli," odkázal ešte počas víkendu. 

Mimochodom, nad Matovičovou nadštandardnou aktivitou na sociálnych sieťach, ku ktorej neodmysliteľne patria aj fotky či videá samotného premiéra, sme už viackrát písali. Podľa hovorkyne Úradu vlády Tatiany Kmecovej s ním do Bruselu išli fotograf a kameraman z ich úradu. Tí ho štandardne sprevádzajú aj počas ostatných zahraničných ciest.

Podľa hovorkyne podpredsedu parlamentu Petra Pellegriniho Patrície Macíkovej sa o fotky a videá expremiéra v čase jeho zahraničných ciest počas jeho premiérskeho pôsobenia starali taktiež dvaja ľudia. V prípade Roberta Fica sa o tieto záležitosti starali dvaja ľudia, ktorí však mali aj iné povinnosti.

Prinášame vám výber najzaujímavejších videí a fotografií, ktoré na sociálnej sieti uverejnil samotný premiér.    

Igor Matovič: "Belgickí policajti pred našim ubytkom pozdravujú slovenské dievčatá, vraj najkrajšie široko-ďaleko. Bruu noc"

Igor Matovič - rozpočtový samit v Bruseli (júl. 2020)
Zdroj: facebook - Igor Matovič

ĎALŠÍ STATUS NÁJDETE NA NASLEDUJÚCEJ STRANE