Bývalému predsedovi parlamentu v apríli 2016 operovali žalúdok s podozrením na rakovinu. Podozrivý nález mu lekári odstránili aj spolu s menšou časťou žalúdka. Zo zákroku sa zotavoval len tri týždne, potom sa vrátil do práce, čo neskôr oľutoval. „Podcenil som liečbu, rýchlo som sa vrátil do pracovného kolobehu a teraz to pociťujem,“ povedal vtedy líder národniarov.

Priznal, že ešte aj osem mesiacov po operácii trpel bolesťami. Neskôr absolvoval v onkologickom ústave okrem štandardnej kontroly aj vyšetrenie CT-prístrojom, ale rakovina sa uňho našťastie nepotvrdila a nemusel absolvovať žiadnu chemoterapiu.

Po závažnom náleze v žalúdku a urgentnej operácii sa však rozhodol líder národniarov radikálne zmeniť životný štýl. „Po ťažkej operácii, keď som prišiel o dve tretiny žalúdka, som začal dodržiavať životosprávu. Snažím sa zdravo stravovať a denne chodím na dlhé prechádzky,“ prezradil Danko pre Plus JEDEN DEŇ. „Keď sa dá, kombinujem to s bicyklovaním,“ doplnil.

Že nehovorí do vetra, dokázal aj koncom leta, keď zverejnil video, na ktorom sa ukázal s priam čokoládovohnedou pokožkou! Líder národniarov vysvetlil, že bronz nenachytal na dovolenke, ale pravidelným pohybom na čerstvom vzduchu. „Bol som pracovne na Malte, kde som denne prešiel aj desať kilometrov. V poslednom období pre zdravie veľa športujem,“ vysvetlil bývalý šéf parlamentu.

ZÁBERY SCHUDNUTÉHO DANKA NÁJDETE V NAŠEJ GALÉRII.

„Za posledný polrok sa mi podarilo schudnúť sedem kíl a verím, že si to udržím. Váha je môj večný problém, no chápem, že bez zdravej životosprávy nemôžem svoju prácu kvalitne vykonávať,“ zdôraznil.

Lídra národniarov sme sa pýtali, čo je pre neho najlepší spôsob, ako sa udržať v kondícii. ODPOVEĎ DANKA NÁJDETE V NAŠEJ GALÉRII!

Prečítajte si aj: