Nedeľná diskusia na TA3 v niektorých momentoch pripomínala bitku dvoch kohútov. Šéf národniarov Andrej Danko hodnotil aj stav koalície poznačený viacerými kauzami. Inú alternatívu vlády však zatiaľ nevidí. "Po volebnej noci som mal ťažké rozhodovanie, každá vláda má svoje kauzy," poznamenal Danko. Podľa jeho slov je však s opozíciou ťažké viesť dialóg. "Vedie to ku kriminalizácii politiky," vyčítal Sulíkovi. Ten nechápal, prečo zasa Danko dáva hlavu do piesku. "namietal predseda SaS, ktorý do budúcich volieb ako partnera zatiaľ oficiálne vylúčil len Kotlebu.

EXKLUZÍVNE FOTO Obrovská dráma Andreja Danka na ceste z práce domov. Boj o holý život!

TVRDÝ ODKAZ od Kisku: S týmto by sa mohol premiér konečne vyrovnať. Ficova reakcia vás zaskočí !

Okrem vyčítania si starých hriechov prebrali aj zmeny, ktoré chce predseda Národnej rady presadiť ohľadom politických strán. Dúfa, že to prinesie rovnaký prínos,ako zmena rokovacieho poriadku. Podľa neho si ju chvália aj opozičníci. Kosa padla na kameň však už pri otázke fungovania politických strán ktorým šéfujú. poznamenal ironicky Sulík. "Ja vás raz budem učiť, ako sa riadi politická strana, " vrátil mu Danko s odporúčaním, že ak chce byť Sulík raz lídrom, mal by sa vedieť postaviť pred tisícky ľudí. "Na obranu som dosadil človeka, ktorý v armáde pracoval roky, vy ste tam dali človeka, ktorý v Kauflande ukladal konzervy," bránil sa Danko.

Prečítajte si najvtipnejšie výroky, ktoré zazneli:

Europoslanec Richard Sulík:

"Je rozdiel mať jednu, dve kauzy, ale doteraz žiaden predseda vlády nebýval v byte daňového podvodníka, SNS týmto znižuje svoj koaličný potenciál a po nabližších voľbách to môže byť na škodu."

"Blahová je stokrát cennejšia ako vy, vás by strčila do zadku."

"Slovensko má dobrý ekonomický vývoj napriek tejto vláde"

"Ideme sa integrovať, to je hlavne message tejto vlády?"

"Zoberiete si kohokoľvek a potom máte 5-tisíc členov a problém navrhnúť ministra, potom tam dáte Plavčana."

Predseda parlametu Andrej Danko:

"Mal som ťažké rozhodovanie po volebnej veci, každá vláda ma svoje kauzy."

"OľaNO nemá ani vlastnú budovu, adresa je na nejakú schránku."

"My vaše návrhy nekopírujeme, lebo vaše návrhy nemajú ani hlavu ani pätu."

"Pán Sulík, vy máte 16-tisíc eur plat, prevraciam oči, keď vidím odmeny, ktoré niektorí dostávajú."

"Na obranu som dosadil človeka, ktorý v armáde pracoval roky, vy ste tam dali človeka, ktorý v Kauflande ukladal konzervy."