Podľa informácií denníka Plus JEDEN DEŇ je situácia medzi koaličnou trojkou naďalej vyostrená, Danko stále nekomunikuje s Ficom. Ten dokonca zrušil plánovaný program mimo hlavného mesta, aby mohol vzniknutú situáciu okolo cien energií riešiť. Koaliční partneri sa majú stretnúť za jedným stolom už zajtra. Podľa našich zistení šéf SNS odmietol rokovanie na pôde Úradu vlády. Žiadal, aby sa koaličná rada uskutočnila na neutrálnej pôjde. Danka a Fica teda prijme v straníckej centrále podpredseda parlamentu Béla Bugár.

Debata bude zrejme ťažká, pretože šéfa SNS odvolanie Jozefa Holjenčíka z funkcie predsedu regulačného úradu neuspokojilo. „Musím sa porozprávať o tom, ako ďalej. Súčasťou koaličnej zmluvy bolo, že nebudeme zvyšovať ceny energií,“ uviedol pre Plus JEDEN DEŇ Danko. Podľa našich informácií otvoria aj tému nominantov v regulačnom úrade či energetických podnikoch. Andrej Danko bude zrejme žiadať nominácie tak v regulačnom úrade, ako v štátnych podnikoch.

Viac sa dočítate

EXKLUZÍVNE: "Zbitá" Dankova expriateľka prehovorila pre PLUS 7 DNÍ

Dankov kat Katrinec. Usvedčili sme ho z klamstva

Rozvedený šéf parlamentu Andrej Danko: Odkedy u neho najnovšia milenka prespáva?

Podľa našich informácií sa šéf SNS mal vyjadriť, že chce obsadiť predsedu regulačného úradu. Tento post však patrí neoficiálne Smeru-SD a premiér sa ho odmieta vzdať. Národniari by preto mali dostať podpredsedu regulačného úradu. Šéf Mosta-Híd nám potvrdil, že po vzniknutej situácii, keď si regulačný úrad svojvoľne určoval ceny energií, bude nutné pristúpiť k zmene zákona. „Nechcem dopredu hovoriť, akým spôsobom, kým neexistuje dohoda,“ povedal Bugár. Jednoznačne však podľa neho musí vzniknúť kontrola nad predsedom úradu tak, aby nový šéf nemal v rukách moc, ako to bolo pri Jozefovi Holjenčíkovi.

Čítajte viac

Fico tvrdí, že ľudia nebudú robiť ani za 1 300 eur. Čo mu na to odkázala Verešová?

Markizácky reportér, ktorého sa bojí Fico: V Záhorskej ho umlčali, no utešuje ho priateľka z RTVS

Profesorka Ficová: Zarába viac ako jej manžel, premiér?

FOTO Ako sa zmenil premiér Fico? Máme zábery, na ktorých odhalil všetko!

Napriek problémom v koalícii však Danko nemá v pláne vymeniť koaličných partnerov: „SNS zotrvá v tejto koalícii,“vyhlásil po rokovaní predsedníctva strany. S tým že SNS bude žiadať zmeny v oblasti energetiky.

Zmenu zákona o regulácii v sieťových odvetviach žiadajú aj opoziční poslanci. Je jedna z podmienok, ktorú podľa nich musí premiér Fico naplniť, inak zvolajú mimoriadnu schôdzu, na ktorej sa ho pokúsia odvolať.

Prípad Jozefa Holjenčíka sa už dokonca dostal až na stôl prezidenta Policajného zboru Tibora Gašpara, ktorý sa vyjadril, že preveria všetky podozrenia.