Mimoparlamentná SNS chce vytvoriť slovenský opozičný blok politických strán. Andrej Danko už avizoval, že SNS osloví menšie relevantné politické strany s ponukou spojenia síl. Plánuje tým zabrániť súčasným koaličným stranám v opätovnom prevzatí moci. "Musíme vytvoriť slovenský opozičný blok. Verím, že potom už nebude žiadna šanca, aby sa títo ľudia vrátili," skonštatoval.

Podľa vlastných slov však rešpektuje aj rozhodnutie niektorých opozičných strán ísť do parlamentných volieb samostatne. Za prirodzených partnerov zjavne považuje predovšetkým lídra mimoparlamentnej strany Hlas Petra Pellegriniho (47) a šéfa smerákov Roberta Fica (58), s ktorými naďalej diskutuje.

V relácii týždenníka Plus 7 dní však prekvapil. "Na 27. januára som zvolal politické strany, ktoré majú pod 5 percent do sídla SNS. Bude tam pán Radačovský, pán Stopka, pán Huliak či predstavitelia komunistickej strany. V druhom kole sa budeme rozprávať s ľuďmi, ktorí jednoducho majú nejaký politický výtlak. Od Anny Belousovovej po všetkých," poodhalil svoje zámery Danko.

Diskusná relácia "Karty na stôl", ktorej hosťom bol Andrej Danko.
Zdroj: EMIL VAŠKO

Denník Plus JEDEN DEŇ preto zaujímalo, či by v budúcnosti niekdajšia predsedníčka SNS bola ochotná nadviazať spoluprácu s jej novým predsedom.

REAKCIU BELOUSOVOVEJ NÁJDETE V GALÉRII

Danko zároveň prízvukuje, že nech už dopadnú predvolebné spolupráce akokoľvek, pokúsi sa byť "hrdým lídrom," ktorý stranu dostane do parlamentu. Pričom prízvukuje, dôležitosť referenda. "Ja som presvedčený, že bude úspešné a minimálne mobilizuje ľudí k tomu, aby si uvedomili, že zmenu nedosiahnu tým, že budú hundrať," súdi Danko. "Národ sa musí naučiť, že voľby a referendum sú svätá vec," uzavrel. 


Prečítajte si tiež: