Skupinka vášnivých cyklistov sa rozhodla, že zoberie osud do vlastných rúk. Niektorí sa už nevedeli pozerať na to, ako sa už existujúca betónová cesta pre cyklistov nevyužíva. Cyklisti sa tak už z dávnych zaužívaných dôvodov nevedeli dostať bezpečne z Bratislavy(Karlovej Vsi) na Devín. Bránilo im v tom oznámenie o zákaze vstupu pre verejnosť na pôde BVS na ostrove Sihoť.

Vo svojej petícií tak žiadajú, aby boli odstránemé všetky prekážky pre činnosť, ktoré neohrozujú chránený vodný zdroj. Ak by sa tak stalo, mohli by sa bezpečne pohybovať na tejto betónovej trase.

Petíciu odniesli ministrovi

Nespokojná skupinka cyklistov sa tak rozhodla zamieriť priamo na ministerstvo za ministrom životného prostredia Józsefom Nagym, ktorý ich hneď prijal. Ministra nikto dlho prehovárať nemusel, práve naopak, v obleku, košeli a s bicyklom v ruke išiel skupinku podporiť.

Na miesto, ktoré je uzavreté železnou bránou spoločne povesili petičný plagát, ktorý hovoril o existujúcej petícií s textom: "Cyklisti neohrozia pitnú vodu!"

Skupina cyklistov, tak dúfa, že sa k nim pripojí oveľa viac ľudí a nezmyselnú zábranu zrušia a oni si tak budú môcť vychutnávať už existujúcu betónovú bezpečnú cyklotrasu.