Bíly vypovedal, že od Čongrádyho sa dozvedel, že skupina mala záujem o TV Markíza. Svedok počul o ovládaní Markízy, nerozumel však tomu. V lete 1998 alebo 1999 počul na terase reštaurácie Bajkal od Čongrádyho, že sú nejaké problémy s Volzovou a že bola aj objednávka na jej likvidáciu. Objednávka bola ale podľa obžaloby v roku 1997. Nie je ani zrejmé, či by Čongrády objednávku prijal, nakoľko mal s Volzovou údajne dobrý vzťah.

S objednávkou na jej vraždu neboli podľa Bíleho bosovia skupiny spokojní aj preto, že s ňou mali vraj iné zámery. Z prípravy vraždy je obžalovaný aj jeden z bosov skupiny Róbert Lališ, ktorý to celé popiera. Svoju výpoveď na súde zhrnul slovami: „Nemám sa k čom vyjadriť, lebo nič také sa nestalo.“

Čongrády sa Bílemu zdôveril vraj preto, že boli spolu v blízkom vzťahu. „Mal ku mne veľkú dôveru," povedal a priznal, že čím väčšiu trestnú činnosť spolu páchali, tým mal väčšiu dôveru. Na Markíze mal Čongrády údajne zarobiť desiatky miliónov korún a podľa svedka bol tento bos spokojný a vyplynulo z toho, že bolo dobré, že sa napokon nerealizovala objednávka vraždy Volzovej.

Ruskov bývalý šofér Radovan Ondruš bol s exriaditeľom Markízy aj na stretnutí s Černákom v Banskej Bystrici. Pri samotnom rokovaní ale nebol, a tak sa k veci, o čom sa Rusko s Černákom zhovárali vyjadriť nevedel. Ondruš Ruska viackrát viezol aj do hotela Holiday inn, ale nevie nič o tom, že by tam na parkovisku odovzdával 500-tisíc korún ako zálohu do rúk ďalšieho obžalovaného z prípravy Volzovej vraždy Miloša Kaštana, ktorý bol pobočníkom Černáka.

Vraždu si mal objednať podľa obžaloby Rusko u Černáka a ten mal do nej zaangažovať bratislavskú skupinu sýkorovcov. Rusko a Lališ to odmietajú. Kaštan aj Černák sa k príprave priznali hneď na prvom pojednávaní začiatkom leta minulého roka.

Anketa
Objednal si podľa vás Pavol Rusko vraždu Sylvie Klaus-Volzovej?
  • 37%
  • 42%
  • 21%