Známa politička opäť provokovala. Počas parlamentnej rozpravy sa totiž postavila proti zmrazovaniu platov poslancov, čím doslova vyvolala oheň na streche. “Chcela by som, aby poslanci a ministri mali vyšší plat. Aby si do tohto parlamentu sadli ľudia, ktorí niečo v živote dosiahli a ktorí dnes zarábajú 10-tisíc eur preto, lebo boli vo svojom živote veľmi šikovní,“ uviedla poslankyňa.

Cigánikovej nohavičky a šokovaná Žembová: Ty vole, toto má byť politička?

Pred voličmi stiahla nohavičky: Provokatívna kampaň Sulíkovej poslankyne!

Sulíkova poslankyňa Cigániková: Poteší opäť mužov stiahnutými nohavičkami?

Mesačný plat zákonodarcu v NR SR je približne 3000 eur. O tejto sume sa môže bežnému smrteľníkovi len snívať. Cigániková si však myslí presný opak. “Pre ľudí, ktorí dnes zarábajú tisíce, pre tých je plat, ktorý sa poslancovi núka, smiešny. Samozrejme pre nejakého “ťuťmáka“, ktorý v živote nič nevytvoril, ktorý sa narodil so zlatou vidličkou v zadku, je to možno atraktívne. Ja by som ale chcela, aby sem chodili šikovní manažéri, ktorí budú rozhodovať o tom, ako sa v tejto krajine bude dariť,“ pokračovala v rozprave.

Cigániková sa na svojom Facebooku síce obhajovala, že pod “ťuťmákmi“ mala na mysli smeráckych poslancov a nie bežných pracujúcich ľudí. Poslanec Ľuboš Blaha za SMER-SD si však Cigánikovej urážky vyložil po svojom. “V mentálnom svete tejto "nohavičkovej kráľovnej" zo SaS vytvárajú hodnoty iba podnikatelia a zbohatlíci. Robotníci a bežní ľudia, to sú pre ňu "ťuťmáci, ktorí sa narodili so zlatou vidličkou v zadku". Gratulujem SaS, že konečne nahlas povedala, za koho kope,“ dodal Blaha na svojej sociálnej sieti.