Čepček kritikou na hnutie OĽaNO dlhodobo nešetrí. Aktuálne sa mu nepáči PVV, ktoré majú na vláde riešiť v stredu. "Do 4. mája som suspendovaný z činnosti klubu OĽaNO, takže informácie o novom PVV čerpám len z médií. Dlho sa tvrdilo, že sa meniť nebude, len sa vyčiarknu splnené sľuby. Napokon má požiadavky prezidentka i ďalší. Zaujal ma prístup poslankyne Bittó Cigánikovej - nepodporila pôvodné PVV a napriek tomu sa stala predsedníčkou zdravotníckeho výboru," uviedol pre Plus JEDEN DEŃ.

Ostrou kritikou na adresu Cigánikovej nešetril. "Nové PVV vraj zas nepodporí, ak bude anticipovať jednu zdravotnú poisťovňu. Som veľmi zvedavý, ako dopadne jej zásadná požiadavka, s ktorou hlboko nesúhlasím," dodal. K vyhláseniu má podmienky aj samotný poslanec. "Uvidím, ako sa k nim postaví koaličná rada," hovorí. 

Na otázku, či vyjadrí dôveru vláde, odpovedal, že záleží na tom, ako programové vyhlásenie dopadne. "Bohužiaľ, návrh PVV ešte nie je zverejnený - vláda ho má prijať  až v stredu - preto sa budem môcť rozhodnúť až na základe jeho konečnej verzie," potvrdil. Pri jeho rozhodnutí zavážia aj pripomienky jeho kolegov z parlamentu a fakt, či sa na nich aj zhodnú. 

Čepček sa už v minulosti negatívne zviditeľnil, keď vlani a aj začiatkom tohto roka predniesol vlastný návrh zákona obmedzujúci interrupcie. Poslancom z klubu OĽaNO stúpol tlak aj po tom, ako koncom decembra ako jediný koaličný poslanec nehlasoval za ústavný zákon, ktorý umožní viacnásobné predĺženie núdzového stavu o 40 dní. Z klubu ho vylúčili po tom, čo dal návrh novely zákona, ktorá určovala pozastavenie dane na respirátory FFP2 a FFP3. 

Prečítajte si tiež: