Kočnerove kamarátstvo s Ruskom sa datuje už od čias ich štúdia na vysokej škole. Obaja študovali na Univerzite Komenského a nespája ich iba kauza zmenky. Tu je chronológia káuz cez ktoré sú prepojení:

2.4.1995 – Založenie VTV za ktorou údajne stál Peter Steinhübel alias žaluď.

1996 – Vznikla televízia Markíza, ktorú vlastnil Rusko spolu so Sylviou Volzovou.

20.5.1997 - Steinhübel kúpil akcie tatravagónky a vlastnil ju s Vladimírom Bachledom. V Obchodnom registri je ako vlastník vedený od 22.5.1997.

22.5.1997 – Smrť Bachledu. Na jeho vražde spolupracovali podľa ich výpovede pred súdom v kauze údajnej objednávky vraždy Volztovej dve mafinánske skupiny: Černákovci a Sýkorovci. Objednávateľom vraždy mal byť údajne Steinhübel.

Počas roku 1997 - Kočner sa pre VTV vyjadril, že mu Rusko povedal, že sa chce zbaviť Volzovej. Nekonkretizoval ale, či ju chce odstaviť od Markízy, alebo zlikvidovať fyzicky.

Leto 1997 - Rusko si údajne objednal vraždu Volzovej. Ťažko povedať, aký by to malo zmysel, lebo jej podiel by zdedili pozostalí. Rusko si vraj mal vraždu objednať u Černákovcov. Stretnutie s nimi mu sprostredkoval podnikateľ a v súčasnosti prezident Slovenského futbalového zväzu Ján Kováčik.

Pavol Rusko a Marian Kočner večer, keď sa
Pavol Rusko a Marian Kočner večer, keď sa "zmierili".
Zdroj: TV Markíza